ממשיכים לצמוח: הכנסות אלקטרה קפצו בכ-7% - ל-1.3 מיליארד שקל

קבוצת אלקטרה בע"מ, המתמחה בתשתיות אלקטרו מכאניות, הציגה רבעון חיובי נוסף עם גידול בהכנסות ורווח של 35 מיליון שקל ■ מקור הצמיחה העיקרי - עבודות תשתית ובנייה בישראל, לצד הרחבת הפעילות בתחום האחזקה והשמירה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

קבוצת אלקטרה בע"מ, מקבוצת אלקו שבשליטת גרשון זלקינד, הרוויחה ברבעון השני של 2016 כ-34.7 מיליון שקל - גידול של 1% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2015. במהלך הרבעון שמרה החברה, שמנייתה עלתה בכ-15% מתחילת 2016, על קצב צמיחה גבוה והצליחה להגדיל את ההכנסות בכ-6.8% לכ-1.3 מיליארד שקל. הצמיחה מיוחסת בעיקר לביצוע עבודות תשתית ובנייה בישראל, לצד הרחבת הפעילות בתחום האחזקה והשמירה.

קבוצת אלקטרה בע"מ, שנסחרת בבורסה לפי שווי של 1.9 מיליארד שקל, היא חברה קבלנית המספקת תשתיות אלקטרו-מכאניות. בין היתר, הקבוצה מייצרת ומתקינה מערכות מיזוג אוויר מרכזי, מעליות ומוצרי תשתית חשמליים, ועוסקת בפיתוח וייזום נדל"ן. הקבוצה פועלת באמצעות שורה של חברות בנות בחמישה מגזרי פעילות: פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל; פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל; שירות, אחזקה וסחר; פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום; ומגזר הזכיינות.

המגזר המרכזי שתרם לשיפור בתוצאות הרבעון היו שירות, אחזקה וסחר - שבו מרוכזת פעילות האחזקה והשמירה. הכנסותיה של אלקטרה במגזר עלו ברבעון בשיעור חד של כ-25% לכ-384 מיליון שקל. הגידול נבע בעיקר מאיחודן של פעילויות אלקטרה-דנקו (עבודות גמר) וטווס שמירה אבטחה ושירותי ניקיון - פעילויות שלא נכללו בתקופה המקבילה - וכן מגידול אורגני בפעילויות הקבוצה במגזר זה. הרווח התפעולי במגזר גדל ברבעון בכ-30% והסתכם בכ-35 מיליון שקל.

במהלך החודשים האחרונים ערכה אלקטרה מו"מ עם חברת G4S העולמית לרכישת חברת "השמירה", אך זה לא הבשיל לכדי סיום (G4S נמצאת כעת במו"מ עם קרן פימי למכירת השמירה בתמורה לכ-350-400 מיליון שקל). עם זאת, במהלך החודש האחרון אלקטרה הודיעה כי במסגרת פיתוח פעילותה של החברה-הבת אלקטרה FM (ר"ת: Facility Management), תרכוש את פעילות האבטחה של יחידת סיור הבנקים (יס"ב) לפי שווי של כ-20 מיליון שקל.

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה, הסביר כי העסקה הינה סנונית ראשונה במסגרת תוכניתה האסטרטגית של החברה להעמיק את פעילותה בתחום האבטחה. לדבריו, "המהלך מהווה פעילות משלימה לפעילותה של אלקטרה FM במסגרת אסטרטגיית מעגל החיים של הקבוצה, הכוללת יזמות, הקמה ותפעול".

רווח בארץ, הפסד בחו"ל

המשך הצמיחה בפעילותה של אלקטרה בע"מ ניכר בצבר ההזמנות - פרמטר מרכזי להערכת ביצועים של חברות קבלניות. נכון לסוף יוני, צבר העבודות של הקבוצה הסתכם בכ-9.8 מיליארד שקל, לעומת צבר בסך של  כ-9.4 מיליארד שקל בלבד בסוף שנת 2015.

בחלוקה לפי מגזרים, הכנסות מגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל צמחו ברבעון בכ-2% לכ-832 מיליון שקל, בעיקר כתוצאה מגידול בפעילות התשתיות והבנייה. הרווח המגזרי הסתכם בכ-28 מיליון שקל בהשוואה לכ-31 מיליון שקל בתקופה המקבילה. במגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל, רשמה החברה הפסד תפעולי של 1.7 מיליון שקל בהשוואה לרווח של כ-5.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה. הפסד זה נבע בעיקר מההרעה במצב הכלכלי באפריקה לאור ירידת הנפט, דבר שהוביל לשחיקת שערי החליפין של המטבעות המקומיים (בעיקר הניירה הניגרי).

במגזר פיתוח והקמה של נדל"ן יזום קטנו ההכנסות ב-41% בהשוואה לתקופה המקבילה לכ-10 מיליון שקל. עיקר הקיטון נבע מההכרה בהכנסה ממסירת הזכויות בדירות במגדל הגימנסיה ובהכנסות דמי ניהול בגין פרויקט WP בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי במגזר עלה ברבעון השני ל-6.9 מיליון שקל, בעיקר כתוצאה מההכרה ברווח ממכירת זכויות על קרקע בראשל"צ, ומרווח של כ-2.7 מיליון שקל ממכירת מבנה בחיפה.

ממאזן אלקטרה עולה כי האמצעים הנזילים (מזומנים ושווי מזומנים, וניירות ערך סחירים) הסתכמו בסוף הרבעון בכ-292 מיליון שקל. ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות עמד על כ-816 מיליון שקל, וחושב לאחר חלוקת דיווידנד בסך של כ-65 מיליון שקל שבוצעה ברבעון הראשון של 2016, בהתאם למדיניות החלוקה של החברה.

מניית אלקטרה בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker