הפסדי שערוך הקטינו את הרווח הרבעוני של מליסרון ב-36%

חברת הנדל"ן המניב סיכמה את הרבעון השני ברווח נקי של 49.7 מיליון שקל

אסא ששון
גרנד קניון חיפה
מניית מליסרון בשנה האחרונה

ירידה של 56 מיליון שקל בשווי ערך הנדל"ן להשקעה של מליסרון הוביל את חברת הנדל"ן לרווח נקי של 49.7 מיליון שקל ברבעון השני של 2016 לעומת רווח נקי של 78 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - ירידה של 36%. כך עולה מהדו"חות הכספיים שפירסמה החברה הבוקר. החברה הודיעה עוד כי היא תחלק דיווידנד בסך 55 מיליון שקל שיחולק בחודש ספטמבר הקרוב. הדיבידנד החזוי למניה בשנת 2016 הוא כ-4.8 שקלים - גידול של כ-9% לעומת ב-2015.

החברה המנוהלת בידי אבי לוי ונמצאת בשליטת ליאורה עופר, סיכמה את המחצית הראשונה של השנה עם רווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 287 מיליון שקל לעומת רווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 176.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, עלייה של עליה של 62.7%. הכנסות הקבוצה ברבעון השני של השנה גדלו לכ-321.4 מיליון שקל בהשוואה לכ-311.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

מבחינת הפרמטרים הנדל"ניים, ה-FFO (רווח תפעולי תזרימי בניכוי השפעות חד פעמיות) מפעילות נדל"ן מניב עלה ב-10.3% לכ-139 מיליון שקל ברבעון השני של 2016 בהשוואה לכ-126 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול נובע בעיקר מקיטון בהוצאות הריבית הריאליות ומגידול ב-NOI (הכנסות תפעוליות שנתיות נטו).

ה-NOI מנכסים זהים ברבעון השני של 2016 עלה בכ-2.2% לכ-263 מיליון שקל בהשוואה לכ-257 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. העלייה נובעת בעיקר משיפור בתוצאות הקניונים. בין הבולטים: קניון עופר רחובות, עופר גרנד קניון חיפה, קניון עופר דודג' סנטר, אאוטלט חוצות המפרץ ועופר קניותר בנס ציונה שסיים בתום שנת 2015 את שיפוצו. בנטרול ירידה של כ-1.6 מיליון שקל שנרשמה בקניון עופר לב אשדוד, נרשמה עלייה כוללת של 2.8% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

מליסרון היא חברת נדל"ן מניב המתמחה ברכישה, תפעול והשבחה של קניונים. לחברה יש מספר רב של קניונים בכל רחבי הארץ. בבעלות החברה ובניהולה 25 נכסים מניבים בשטח כולל של כ-666 אלף מ"ר, בהם שטחי השכרה המאוכלסים בשיעורי תפוסה גבוהים של כ-98%. בין הנכסים המרכזיים של מליסרון: עופר הקריון, עופר רמת אביב, עופר גרנד קניון באר-שבע, עופר גרנד קניון חיפה, עופר רחובות, עופר גרנד קניון פתח-תקוה, עופר ביל"ו סנטר אאוטלט, פארק עופר פתח תקוה ועוד.

אבי לוי, מנכ"ל מליסרון אמר היום כי "קבוצת מליסרון מציגה במחצית הראשונה של 2016 צמיחה מרשימה ברווחיות ובפרמטרים התפעוליים, לרבות המשך גידול בפדיונות השוכרים , בין היתר, כתוצאה מהעלייה במכירות, במיוחד בתקופת חג הפסח. כחלק מהשאיפה להמשיך ולהרחיב את פעילות הקבוצה, ביצעה מליסרון ברבעון האחרון שורה של מהלכים עסקיים משמעותיים, ביניהם: השלמת רכישת מלוא האחזקה בעופר גרנד קניון באר שבע מידי קבוצת להב, הבשלת מו"מ וחתימה על הסכם לרכישת 24% מניות חברת אזורי מל"ל בפארק עופר פתח תקווה והשלמה מוצלחת של גיוס אג"ח בסך של כ-1.2 מיליארד שקל. אנו מתכוונים לפעול להמשך הייזום והבנייה תוך ניצול הזדמנויות השקעה נוספות להגדלת מצבת הנכסים של החברה והשבחתם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker