קורנית צפויה לצמוח ברבעון הבא ב-30% - אך פחות מהתחזיות

קורנית הציגה צמיחה של 12% ברבעון השני וההכנסות הסתכמו ב-24 מיליון דולר; החברה פיספסה את תחזית הרווח של האנליסטים; רכישת אחד המפיצים שלה בארה"ב עלולה להקשות על השגת היעד השנתי שלה – צמיחה של 30% בהכנסות

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
עמרי זרחוביץ'

חברת , שמייצרת מדפסות דיגיטליות להדפסה על טקסטיל, הציגה ברבעון השני הכנסות של 24 מיליון דולר, גידול של 12% בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה.

קורנית רכשה בחודש יוני את SPSI, מפיצה וספקית שירות אמריקאית, שמתמחה בפתרונות עיצוב גרפי על טקסטיל. קורנית מקווה כי הרכישה תשפר את החדירה שלה לשוק ותעמיק את קשריה עם לקוחות גדולים. בחברה הסבירו כי ההכנסות ברבעון הושפעו לרעה באופן חד פעמי מהרכישה, מכיוון שהחברה נמנעה ממכירת מלאים ל-SPSI. שני שליש מהכנסות החברה מקורן בארה"ב, כרבע באירופה, המזרח התיכון ואפריקה (EMEA), והשאר באסיה-פסיפיק.

החברה רשמה גידול בשיעור הרווחיות הגולמית – מ-47.6% ברבעון השני של 2015 ל-49.5% ברבעון האחרון. השיפור נובע בעיקר מתמהיל של מכירת מערכות תעשייתיות מכירות ציוד וציוד מתכלה. קורנית רשמה רווח נקי חשבונאי (GAAP) אפסי, בהשוואה לרווח נקי של כ-720 אלף דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) עמד על כ-700 אלף דולר או 2 סנט למניה בדילול מלא, לעומת רווח של 2.4 מיליון דולר או 7 סנט למניה ברבעון המקביל. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 4 סנט למניה.

החברה סיפקה תחזית לרבעון השלישי לפיה סך ההכנסות שלה יהיו בטווח של 30.7-27 מיליון דולר – צמיחה של 30% - ושיעור הרווח התפעולי יהיה בטווח של 6.7%-12.3%. התחזית נמוכה מציפיות האנליסטים להכנסות של 30.5 מיליון דולר. האנליסטים לא מפרסמים תחזית לרווח התפעולי, אלא רק לרווח הנקי, והתחזית שלהם היתה לרווח של 3.3 מיליון דולר (11%) מההכנסות.

מדפסות חברת קורנית דיגיטל
מדפסות חברת קורנית דיגיטל

קורנית הונפקה באפריל 2015 לפי שווי של 308 מיליון דולר, בדומה לשווי שהיא נסחרת כיום. בחודשים האחרונים המניה נעה באופן עקבי סביב מחיר של 10 דולר, המחיר שבו הונפקה. לחברה יש בקופה כ-62 מיליון דולר. בעת ההנפקה העריכה החברה כי תצמח ב-30% בכל אחת מהשנים 2016 ו-2017. כדי לעמוד ביעד הזה צריכה החברה להציג רבעון רביעי יוצא מן הכלל עם הכנסות של 37 מיליון דולר, הרבה מעל ההכנסות שלה ברבעונים האחרונים. בשיחת הוועידה לא אישרר מנכ"ל קורנית, גבי זליגסון, את התחזית הזו, אך כן הדגיש שהוא צופה מחצית שנייה חזקה ב-2016. זליקסון ציין כי מה שעלול להקשות על החברה להשיג את היעד הם רכישת SPSI, וכן המועד שבו יוכרו חשבונאית מכירת המדפסות.

"ברבעון השני היינו עדים למגמת עלייה במכירות מוצרינו בשוק האמריקאי, ואנו מאמינים שהיא תתחזק במחצית השנייה של 2016. אנחנו מאמינים שעם הזמן, ההשקעות שלנו יאפשר לנו ליהנות מהיתרונות לגודל של קורנית, ויבטיחו איכות גבוהה של ביצועים עבור לקוחותינו", מסר זליגסון.

קורנית דיגיטל מייצרת מדפסות להדפסה דיגיטלית על טקסטיל, שמחליף את ההדפסה האנלוגית שקיימת כיום בעולם הטקסטיל. המדפסות משמשות להדפסה על בגדים וגלילי בד, שיכולים לשמש למשל לוילונות או מפות. המדפסת של קורנית מאפשרת לחסוך זמן רב בין עיצוב הבגד, למשל, לשיווק שלו; זמן שיכול לקחת כמה חודשים. לפי החברה, השיטה האנלוגית שבה משתמשים כיום אורכת זמן רב והיא מזהמת מאוד. בנוסף, אין צורך בייצור המוני של עיצובים זהים כדי לחסוך בכסף, אלא ניתן להדפיס מספר נמוך של מוצרים בעלי עיצוב זהה. כך, ניתן גם לדרוש מהלקוח סכום כסף גבוה יותר, שכן החולצה שלו אינה נמכרת בכמויות גדולות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker