מניית וויקס קפצה ב-15% בעקבות הדו"חות והעלאת התחזיות

החברה רשמה גידול של 41% בהכנסות ברבעון השני, שהסתכמו בכ-69 מיליון דולר ■ סמנכ"ל הכספים, ליאור שמש: המוצרים החדשים מאפשרים לנו להעלות תחזיות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרדי חברת וויקס בת"אצילום: מוטי מילרוד

חברת וויקס, שמפתחת פלטפורמות לבניית אתרי אינטרנט, ממשיכה להציג צמיחה של עשרות אחוזים בהשוואה לשנה שעברה. ברבעון השני הציגה החברה הכנסות של 68.7 מיליון דולר, לעומת 48.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד - זינוק של 41%. תחזיות האנליסטים היו להכנסות של 66.7 מיליון דולר. החברה העלתה פעם נוספת את התחזיות השנתיות שלה, ונראה כי היא נמצאת במומנטום חיובי.

החברה סבלה מהחולשה של הליש"ט בעקבות הברקזיט, מכיוון ש-10% מהגביה שלה מקורם בבריטניה. עם זאת, התחזקות המטבעות בשווקים המתעוררים, למשל בברזיל, איזנו חלק מההשפעה השלילית של המטבעות על הכנסות החברה.

למרות הצמיחה החדה בהכנסות, וויקס לא רושמת רווח לפי כללי החשבונאות, בעיקר בגלל הוצאות שיווק ומכירות גבוהות - 52% מההכנסות. עם זאת, החברה לא שורפת מזומנים. הדבר מתאפשר בגלל הכנסות נדחות גבוהות - כלומר, אם לקוח עושה מינוי לשנה קדימה, החברה מקבלת את סכום הכסף כבר בתחילת השנה, אך מכירה בהכנסות רק ברבעון המתאים. כך נוצר מצב שבו תזרים המזומנים של החברה חיובי.

כדי לשקף זאת טוב יותר מציגה החברה את סעיף הגבייה - כל ההכנסות שנכנסו במהלך הרבעון. במהלך הרבעון השני הסתכמה הגביה ב-81.5 מיליון דולר - גידול של 42% בהשוואה לרבעון המקביל. הרווח התזרימי המתואם (Adjusted EBITDA) עמד על 10.6 מיליון דולר, לעומת 3.5 מיליון דולר ברבעון המקביל.

מייסדי וויקס, אבישי אברהמי (מימין), נדב אברהמי וגיורא קפלן צילום: עופר וקניןצילום: עופר וקנין

עם זאת, כאמור, החברה עדיין רושמת הפסדים, אך פחות ממה שצפו האנליסטים. ההפסד הנקי המתואם (Non-GAAP) הסתכם ב-3.7 מיליון דולר או 9 סנט למניה, לעומת 8.2 מיליון דולר 21 סנט למניה ברבעון המקביל. תחזית האנליסטים היתה להפסד של 12 סנט.

ההפסד הנקי החשבונאי (GAAP) עמד על 11.4 מיליון דולר, או 28 סנט למניה, בהשוואה להפסד נקי של 12.3 מיליון דולר, או 31 סנט למניה, ברבעון השני של 2015. הפער בין הרווח הנקי לחשבונאי נובע מהוצאות חשבונאיות על תגמול מבוסס מניות בהיקף של 7.7 מיליון דולר.

במהלך הרבעון השני נוספו לחברה 5.1 מיליון משתמשים רשומים, ובסך הכל יש לה 87 מיליון משתמשים, נכון לסוף הרבעון. עם זאת, החברה בונה על משתמשי פרימיום, כאלו שמשלמים על מוצרים נוספים והם בעצם מקור ההכנסה של החברה. במהלך הרבעון נוספו 183 אלף מנויי פרימיום חדשים, ומספרם עומד בסך הכל על 2.1 מיליון מנויים. המספר שמספקת החברה הוא נטו, כלומר היא לא שופכת אור על כמות הנטישות של מינויי פרימיום.

החברה עידכנה כי 62% מתוך הלקוחות שהפכו להיות פרימיום ברבעון האחרון הצטרפו למעשה ברבעונים הקודמים והיו משתמשי חינם. כל השאר הם לקוחות שהצטרפו במהלך הרבעון השני, והפכו להיות לקוחות משלמים עוד בתוך הרבעון.

תחזית מעניינת שפירסמה החברה לראשונה מתייחסת להכנסות שיניבו לה לקוחות הפרימיום הקיימים בשש השנים הקרובות. לפי החברה, מבלי הוצאות שיווק נוספות על לקוחות אלו, ההכנסות מהם יניבו 1.5 מיליארד דולר בשש השנים הקרובות. עוד עידכנה החברה כי כל 100 אלף לקוחות פרימיום תורמים הכנסות של 120 מיליון דולר בשש שנים.

ליאור שמש, סמנכ"ל הכספים של החברה, אמר כי "התוצאות ברבעון היו הטובות ביותר שלנו כחברה ציבורית וממשיכות את הטרנד העקבי של פרסום דו"חות פיננסיים העולים על הציפיות. הרבעון מציג האצה בשיעור הגידול של הגבייה מלקוחות שהביא לתוצאות שיא בתזרים המוזמנים החופשי. קבוצות המשתמשים הקיימות שלנו ממשיכות לייצר ערך משמעותי בכך שיותר משתמשים קיימים משדרגים למנויי פרימיום. התוצאות במחצית הראשונה של 2016 היו מעבר לציפיות שלנו. כתוצאה מכך וכתוצאה מהשקת מוצרים חדשים ושיפורים מתוכננים במוצרים קיימים בהמשך השנה, אנחנו שוב מעלים את התחזית לכל שנת 2016 בכל הפרמטרים הפיננסיים שלנו".

וויקס צופה כי ההכנסות השנתיות שלה ב-2016 יעמדו על 280-278 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת להכנסות של 277-274 מיליון דולר. תחזית הגביה הועלתה מ-324-320 מיליון דולר ל-330-327 מיליון דולר. עוד צופה החברה כי הרווח התזרימי המתואם יעמוד על 36-34 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת לרווח תזרימי של 32-30 מיליון דולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker