הכנסות אודיוקודס צמחו ל-36 מיליון דולר – 11% מעל ההכנסות ברבעון המקביל

החברה הציגה תוצאות דומות לתחזיות האנליסטים; בשבוע שעבר השלימה הצעת רכש ל-8% ממניות החברה, שנועדה כדי להרחיק משקיעים פרטיים, ולמשוך בעתיד משקיעים מוסדיים במקומם

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אודיוקודס דיווחה על הכנסות של כ-36 מיליון דולר ברבעון השני של 2016, המשקפות גידול של כ-11% בהשוואה לרבעון המקביל, וכ-3% לעומת ההכנסות ברבעון הראשון. את החברה מסקרים 4 אנליסטים שצפו כי ההכנסות יעמדו על 35.4 מיליון דולר.

החברה הציגה ברבעון השני רווח תפעולי חשבונאי של 1.3 מיליון דולר, לעומת הפסד של 1.8 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי החשבונאי הסתכם ב-0.7 מיליון דולר או 2 סנט למניה בדילול מלא, לעומת הפסד של 1.9 מיליון דולר או 5 סנט למניה ברבעון המקביל ב-2015.

שבתאי אדלרסברג
שבתאי אדלרסברגצילום: יח"צ

הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) הסתכם ב-2.4 מיליון דולר או 6 סנט למניה בדילול מלא, בדומה לתחזית האנליסטים. ברבעון המקביל ב-2015 הציגה החברה הפסד נקי של 0.6 מיליון דולר או 1 סנט למניה. הפער בין הרווח החשבונאי לרווח המתואם אינו כולל הוצאות הקשורות לתגמול מבוסס מניות, הפחתת נכסים בלתי מוחשיים, והוצאות מס שלא במזומן בגין עדכון מסים נדחים.

שבתאי אדלרסברג, נשיא ומנכ"ל אודיוקודס, מסר עם פרסום התוצאות: "חווינו מומנטום חזק בקווי הפעילות המרכזיים שלנו. בשוק ה- Skype for business, נהננו מצמיחה חזקה בהכנסות, מפרויקטים חשובים ומזכייה בלקוחות, לצד הצלחה בהיצע הפתרונות שלנו וגידול בהיקף שיתופי הפעולה עם שותפינו בעולם". אלדרסברג הוסיף כי "במהלך הרבעון שילבנו את הגידול בשיעור הצמיחה במכירות עם גישה שמרנית לשליטה בהוצאות, אשר הביאו לגידול בשורה העליונה ולרווח גולמי ורווח נקי גבוהים יותר".

בשבוע שעבר השלימה אודיוקודס הצעת רכש ל-8% ממניות החברה במחיר של 4.35 דולרים למניה. המחיר שיקף פרמיה של 13.5% על מחיר המניה ב-16 ביוני, אז הוגשה הצעת הרכש. הסיבה להצעת הרכש היא רצון להקטין את מספר המניות שמוחזקות בידי משקיעים פרטיים, ועל ידי כך להקטין את התנודתיות במניה.

המנכ"ל אדלרסברג סבור כי בשלב מתקדם יותר, לאחר שהחברה תוכיח את עצמה, מוסדיים ירצו להיכנס להשקעה בחברה. כדי לאפשר להם לעשות זאת, הוא מתכנן לבצע הנפקת מניות בעתיד, שיוקצו לגופים מוסדיים. הסיבה לכל השינויים הללו היא שהמוסדיים הפחיתו את ההשקעה שלהם בחברה, לאור הביצועים שלה בשנתיים וחצי האחרונות, שבאו לידי ביטוי בירידה של 50% במחיר המניה.

מניית אודיוקודס בשנה האחרונה בבורסה בתל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker