ורינט ממשיכה לסבול מחולשה בפעילות הביטחונית: ההכנסות ירדו ב-9%

הכנסות ורינט ברבעון הראשון של 2016 היו נמוכות מהתחזיות, אך בשורה התחתונה החברה הפתיעה לטובה

עמרי זרחוביץ'

הפעילות הביטחונית של ורינט ממשיכה להכביד על ביצועי החברה: הכנסות ורינט ברבעון הראשון הסתכמו ב-246 מיליון דולר, ירידה של 9%. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 250 מיליון דולר. החברה נסחרת לפי שווי של 2.2 מיליארד דולר לאחר שירדה ב-45% בשנה האחרונה.

פעילות ורינט מתחלקת לשוק אזרחי ושוק ביטחוני. בשני השווקים עוסקת החברה בהפקת תובנות ממקורות מידע מגוונים כדי לסייע ללקוחותיה לקבל החלטות באופן מהיר ומושכל. כך, למשל, בשוק הביטחוני החברה מספקת יכולות מעקב, טכנולוגיות לניתוח וידיאו ומוצרי סייבר. בשוק האזרחי מספקת ורינט בעיקר פתרונות למרכזי שירות לקוחות.

דן בודנר, מנכ"ל ורינט
דן בודנר, מנכ"ל ורינטצילום: מוטי מילרוד

נקודת האור בדו"חות היא פעילות המודיעין העסקי של החברה, שרשמה צמיחה של 3.5% וההכנסות ממנה הסתכמו ב-152 מיליון דולר. זאת לאחר שב-2015 כולה ירדו ההכנסות מפעילות זו ב-5%. הכנסות נייס, מתחרתה הגדולה של ורינט בתחום הזה, צמחו ברבעון הראשון בכ-4%.

הפעילות הביטחונית המשיכה את המגמה השלילית משנה שעברה, וההכנסות הרבעוניות ירדו ב-24% והסתכמו ב-93 מיליון דולר. הירידה בפעילות הביטחונית היתה הן בחטיבת הוידיאו והן בחטיבת הסייבר. פעילות הסייבר של החברה ספגה באחרונה מכה בעקבות אי-חידוש חוזה עם לקוח גדול, שגם גרר פיטורים בחטיבת הסייבר. החברה סובלת מחולשה כללית בשוק הביטחוני, בעיקר בגלל המצב המקרו-כלכלי במדינות המתעוררות, והיא צופה ירידה של 10%-15% בהכנסות השנתיות של פעילות זו. בסך הכל פיטרה ורינט בשנה האחרונה כ-10% מהחטיבה הביטחונית.

ורינט רשמה הפסד תפעולי חשבונאי (GAAP) של 11 מיליון דולר, לעומת רווח תפעולי של 9.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח התפעולי המתואם (Non-GAAP) צנח ב-32% והסתכם ב-35 מיליון דולר. הפער בין הנתון החשבונאי למתואם נובע מהכנסות שנובעות מרכישות שביצעה ורינט, מתגמול מבוסס מניות ומרישום של פחת. הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-29 מיליון דולר או 46 סנט למניה בדילול מלא, לעומת 41 מיליון דולר או 66 סנט למניה ברבעון המקביל. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 41 סנט למניה.

החברה צופה כי לא תצמח בשנת הכספים הנוכחית, שנגמרת בסוף ינואר 2017, וכן שהרווח למניה יהיה גם כן דומה לזה שרשמה בשנה שעברה.

מניית ורינט בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום