אפקון: עלייה קלה בהכנסות וברווח התפעולי; צבר ההזמנות גדל ל-1.8 מיליארד ש'

ההכנסות של החברה עלו ב-4%, ל-315 מיליון שקל, אך הוצאות מימון צימצמו את הרווח הנקי ■ מניית אפקון עלתה ב-66% בשנה

אורי תומר
אורי תומר
אורי תומר
אורי תומר

חברת תשתיות החשמל, התקשורת והאוטומציה אפקון ממשיכה להציג שיפור בהכנסות ובתוצאות התפעוליות. לפי הדו"חות הכספיים שלה לרבעון הראשון של 2016, החברה רשמה עלייה של 4% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל - ל-315 מיליון שקל. הרווח התפעולי של החברה עלה ב-3% ל-20 מיליון שקל.

עם זאת, הרווח הנקי הרבעוני של החברה דווקא ירד ב-35%, ל-10 מיליון שקל. הירידה ברווח הנקי נגרמה בעיקר עקב הוצאות מימון של 7 מיליון שקל, לעומת הוצאות מימון זניחות יחסית של 100 אלף שקל ברבעון המקביל.

ג'רי שנירר מנכ"ל אפקון החזקות
ג'רי שנירר, מנכ"ל אפקון החזקותצילום: אסף לב

בעוד העסקה שעליה דיווחה החברה בינואר, שבה תעזור לרשת הסופרמרקטים יוחננוף לשפץ סניפים ב–110 מיליון שקל כבר באה לידי ביטוי בדו"חות הרבעוניים, העסקה הגדולה שעליה הודיעה אפקון לבורסה בתחילת אפריל - שכחלק ממנה תמכור לאינטל קרקע בקרית אריה בפתח תקוה ותבנה עבורה מרכז פעילות במקום בתמורה כוללת של 440 מיליון שקל - לא השפיעה עדיין על התוצאות. עם זאת, העסקה האחרונה כבר משפיעה על צבר ההזמנות, שהוא כעת 1.8 מיליארד שקל. בתום הרבעון היה צבר ההזמנות 1.4 מיליארד שקל לעומת 1.2 מיליארד שקל ברבעון המקביל.

מניית אפקון, שבשליטת עתליה שמלצר (62%), טיפסה ב-66% ב-12 החודשים האחרונים - והשלימה עלייה של 413% בחמש השנים האחרונות (39% בממוצע בשנה). שווי השוק של החברה מגיע כעת ל-592 מיליון שקל.

מנכ"ל אפקון, ג'רי שנירר, אמר עם פרסום הדו"חות: "אפקון ממשיכה לחזק מעמדה בשוק המערכות והשירותים לתעשייה, תוך ביצוע פרויקטי דגל ללקוחות בינלאומיים מובילים, אשר ימשיכו להניב פירות בתקופה הקרובה".

יו"ר החברה, ישראל רייף, הוסיף: "החברה ממוצבת היטב מבחינה תפעולית וערוכה לקפיצת מדרגה בליווי והקמת פרויקטים למבנים ותשתיות ובמתן מגוון פתרונות המותאמים לצרכי הלקוח".

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ