כלל ביטוח הפסידה רבע מיליארד שקל ברבעון הראשון של 2016

החברה צופה שהריבית הנמוכה, וכתוצאה מכך הדרישה להמשיך ולהגדיל את ההפרשות בגין פיצויים עתידיים, תשפיע מהותית על הרווחיות של החברה גם ברבעון השני

אסא ששון
אסא ששון

כלל ביטוח הפסידה 250 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה - כך עולה מהדו"חות הכספיים שפירסמה חברת הביטוח. עיקר ההפסד מקורו במספר הפרשות לטובת חיזוק עתודות להתחייבויות של החברה. בניגוד לרבעון האחרון, בתקופה המקבילה אשתקד החברה הרוויחה 62 מיליון שקל.

כלל ביטוח הפרישה 251 מיליון שקל לחיזוק עתודות לביטוחי החיים; 97 מיליון שקל בגין עתודות לביטוחי הסיעוד; וסכום נוסף של 118 מיליון שקל בגין מסקנות ועדת וינוגרד, ששינו את שיעורי ההיוון לפיצויים מרמה של 3% לרמה של 2%. החברה כותבת בדו"ח כי הרווח הכולל לאחר מס היה אמור להסתכם בכ-50 מיליון שקל.

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח
איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוחצילום: דניאל בר און

החברה ממשיכה וכותבת כי היא צופה שהריבית הנמוכה, וכתוצאה מכך הדרישה להמשיך ולהגדיל את ההפרשות בגין פיצויים עתידיים, תשפיע מהותית על הרווחיות של החברה גם ברבעון השני של 2016.

הערך הגלום של כלל ביטוח לסוף שנת 2015 הסתכם ב-12.5 מיליארד שקל, לעומת 11.9 מיליארד שקל אשתקד - גידול של כ-%4.4. מתוך הערך הגלום, כ-3.4 מיליארד שקל מהווים הון עצמי מתואם - לעומת כ-3.2 מיליארד שקל אשתקד, ו-9 מיליארד שקל מהווים ערך נוכחי של רווחים עתידיים בניכוי - לעומת כ-8.7 מיליארד שקל אשתקד. הנתונים הינם לאחר ניכוי עלות הון נדרש.

הגידול בהון העצמי נבע בעיקרו מרווחי השקעה ומרווחים חיתומיים של העסקים הכלולים והעסקים שאינם כלולים בערך הגלום, ואילו הגידול בשווי התיק בתוקף נבע בעיקרו מתוספת ערך העסקים החדשים שנמכרו במהלך שנת 2015. ערך העסקים החדשים (הפוליסות החדשות שנמכרו במהלך שנת 2015 ) הסתכם בכ-651 מיליון שקל, לעומת כ-545 מיליוני שקל אשתקד - גידול של 19.4%.

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח, אמר: "כלל ביטוח ממשיכה להציג תוצאות טובות בהתאם למדיניותה העסקית לגידול ברווח החיתומי בעסקי הליבה. תוצאות החברה אינן מבטאות את פעילות החברה ברבעון זה, וזאת עקב ההפרשות שהחברה נדרשת להן בגין סביבת הריבית הנמוכה ועקב השפעת שוק ההון התנודתי השלילי ברבעון. החברה ממשיכה בפעילותה במלוא העוצמה ובהתאם לתוכניות העבודה שנקבעו לה".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ