יוניטרוניקס - חברת החניונים האוטומטיים - עברה להפסד של 3.6 מיליון שקל הרבעון

קיטון בהכנסות מפעילות פתרונות החניה וקצב התקדמות איטי של פרויקטים פגע בתוצאות יוניטרוניקס ■ החברה הציגה הפסד תפעולי של 2.3 מיליון שקל לאחר ירידה של 24% בשורת ההכנסות

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו בפייסבוק

חברת החניונים האוטומטים יוניטרוניקס הציגה ברבעון הראשון של 2016 הפסד של 3.6 מיליון שקל בהשוואה לרווח של 6.97 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2015.  "הרבעון הראשון של 2016 הושפע מקיטון בהכנסות בפעילות פתרונות החניה בשל קצב התקדמות נמוך שמאפיין פרויקטים שנמצאים בשלבי סיום. כמו כן, פעילות הפתרונות הלוגיסטיים של החברה הושפעה מסיומם של מספר פרויקטים בסוף 2015 שהתבטאו בהכנסה חריגה בשנה שעברה. פעילות מגזר המוצרים רשמה הרבעון רווחיות משופרת, והיא ממשיכה לצמוח בעקביות מזה מספר שנים", כך הסביר חיים שני מנכ"ל יוניטרוניקס את תוצאותיה הפושרות.

הדו"חות של הרבעון הראשון של 2016, הציגו ירידה של 24% בשורת ההכנסות שהסתכמה ל-35.3 מיליון שקל בהשוואה ל-46.5 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2015. עיקר הירידה מקורה מרידיה בהכנסות מתחום החניה והפתרונות הלוגיסטים אותם מעניקה החברה.

חיים שני, מנכ"ל יוניטרוניקס
חיים שניצילום: יח"צ

לדברי שני, שהצליח לצרף את קרן פימי כשותף אסטרטגי חדש של החברה המחזיק בכ-50% מהמניות בתמורה להשקעה של 110 מיליון שקל, "למרות האטה בתחום הפתרונות הלוגיסטיים שהוא פרויקטאלי מטבעו, אנו ממשיכים להתקדם בהתאם לתכניות העבודה בפיתוח תחום החניונים האוטומטיים. במהלך הרבעון הראשון דיווחנו על זכייה בחוזה להקמת חניון אוטומטי שלישי בניו ג'רזי בן כ-300 מקומות חניה תמורת כ-4.5 מיליון דולר וחוזה שביעי להקמת חניון אוטומטי בצפון אמריקה. בסה"כ הוקמו ונמסרו עד כה ללקוחות החברה בצפון אמריקה חמישה חניונים המכילים ביחד כ-1,400 מקומות חניה, המעידים על אימוץ הטכנולוגיה הרובוטית החדשה שפיתחנו בשוק האמריקאי".

כתוצאה מההרעה בשורת ההכנסות ברבעון הנוכחי, הציגה החברה הפסד תפעולי של 2.3 מיליון שקל בהשוואה ל-6 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2016.

כתוצאה מההפסד יוניטרוניקס הציגה תזרים שלילי מפעילות שוטפת של כ-983 אלף שקל בהשוואה לתזרים חיובי מפעילות שוטפת של 643 אלף שקל ברבעון המקביל. קופת החברה קטנה ב-5 מיליון שקל ל-30 מיליון שקל. אך בעקבות השקעתה של פימי מאזנה של החברה התחזק וההון העצמי גדל ב-60 מיליון שקל, כאשר יחס ההון למאזן לאחר ההשקעה עומד על מעל ל-60%.

שני אמר כי "בשבוע שעבר נערכה פתיחה רשמית של החניון הרביעי של יוניטרוניקס בארה"ב, החניון האוטומטי שנמסר לעיריית West Hollywood הנחשב לחניון הגדול ביותר בחוף המערבי והיחידי שבוצע לגוף עירוני. מדובר בחניון אוטומטי בן כ-200 מקומות חניה, ואנו מעריכים כי ישמש את עיריית West Hollywood לצורך הגדלת מקומות החניה באזורי ביקוש וכן כאמצעי חשוב במיתוג חדשנות העיר וביצירת יתרון על פני אזורים וערים סמוכות. עשרות יזמי נדל"ן מרכזיים בקליפורניה, טקסס, נוואדה ומקסיקו ביקרו באתר החניון. יוניטרוניקס מנהלת מו"מ להקמת מספר חניונים חדשים בארה"ב".

מניית יוניטרוניקס בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker