הטייסים קירקעו את אל על, ההפסד התפעולי הוכפל - והמניה התרסקה

מניית אל על צנחה ב-11% במחזור של 46 מיליון שקל, פי עשרה מהמחזור היומי הממוצע, לאחר שהציגה תוצאות גרועות ■ למרות ירידה של 30% בהוצאות על דלק סילוני גדל ההפסד התפעולי ל-29 מיליון דולר כתוצאה משיבושים באיוש הטיסות והירידה במחיר של כרטיסי טיסה

יורם גביזון
תא טייס, טייסי אל -על
צילום: רויטרס
יורם גביזון

חברת אל על מציגה תוצאות כספיות חלשות למרות תנאי הסביבה הנוחים יחסית ובעיקר מחירי שפל של דלק סילוני. אל על הפסידה 21.4 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2016, גידול של 34% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2015. מניית אל על צנחה כעת בתגובה ב-11% במחזור של 46 מיליון שקל, פי עשרה מהמחזור היומי הממוצע.

הכנסותיה של אל על ירדו ב-5.6% ברבעון החולף בהשוואה לרבעון המקביל ב-2015 והסתכמו ב-396 מיליון דולר. הירידה בהכנסות נבעה מעיתוי חג הפסח שחל ב-2015 ב-3 באפריל כך שהיציאות לקראת חופשת הפסח החלו בשנה שעברה כבר בסוף הרבעון הראשון בעוד שב-2016 חג הפסח חל ב-22 באפריל כך שהחג לא השפיע על תוצאות הרבעון הראשון ב-2016.

גורם נוסף לירידה בהכנסות היה המשכה של מגמת הירידה במחירי הטיסות כתוצאה מהירידה במחירי הנפט, החרפת התחרות ועיתוי חג הפסח שבמהלכו מחירי הטיסות גבוהים יחסית. ההכנסות הושפעו לרעה מהפיחות בשער היורו כלפי הדולר. מגמות שליליות אלו קוזזו בעליה של 9.7% במספר הנוסעים שהחברה הטיסה ברבעון החולף.

ניר צוק, יו"ר ועד טייסי אל על
ניר צוק, יו"ר ועד טייסי אל עלצילום: אייל טואג

הרווח הגולמי של אל על ירד ב-34% ברבעון הראשון של 2016 בהשוואה לרבעון המקביל לו ב-2015 והסתכם ב-34 מיליון דולר שהם 8.7% מהמחזור לעומת 12.5% מהמחזור במקביל וזאת למרות שהוצאות הדלק הסילוני של אל על ברבעון החולף היו נמוכות ב-35 מיליון דולר כלומר 30% בהשוואה לרבעון המקביל לו ב-2015 משום שמחיר הדלק הסילוני לאחר עסקאות גידור שהחברה ביצעה ירד ב-34% ברבעון החולף בהשוואה למקביל לו ב-2015.

הגורם העיקרי לירידה ברווח וברווחיות הגולמית היתה עליה של 30 מיליון דולר בהוצאות התפעול שנבעה מהעובדה שטייסי אל על גרמו לשיבושים באיוש הטיסות, ואילצו את החברה לחכור מטוסים. אל נפגעה גם מעלייה של 4% בשכר בעקבות הסכם שכר שנחתם במחצית השנייה של 2015 והביאה לגידול של 4 מיליון דולר בהוצאות השכר וכן שחיקה בתמורה הממוצעת ממחיר הטיסה (משוקלל למרחק) כתוצאה מהירידה במחירי הדלק והתגברות התחרות.

ההפסד התפעולי של אל על קפץ ב-107% ברבעון הראשון של 2016 בהשוואה להפסד ברבעון המקביל ב-2015 והסתכם ב-29 מיליון דולר. הגידול בהפסד התפעולי מותן כתוצאה מירידה של 4.9% בהוצאות המכירה ל-42 מיליון דולר כתוצאה מקיטון בהוצאות ההפצה בשל הירידה בהכנסות וקיטון בעמלות הסליקה כתוצאה מגידול בשיעור ההכנסות שנובעות ממכירת כרטיסים באינטרנט ובמוקדי השירות הטלפוניים.

הגידול בהפסד הנקי היה גדול יותר אלמלא ירידה של 40% בהוצאות המימון ל-4.7 מיליון דולר כתוצאה מרווח מפדיון מוקדן של הלוואה וקיטון בהפרשי השער וכן עליה בהטבת המס שנזקפה ל-12 מיליון דולר לעומת 6 מיליון דולר במקביל ב-2015 בין היתר בשל הטבת מס של 3.8 מיליון דולר כתוצאה מהשפעת הירידה במס החברות מ-26.5% ל-25.0% על יתרת המיסים הנדחים לשלם של החברה.

מוועד טייסי אל על נמסר בתגובה: "הפלת האחריות על טייסי החברה היא הדרך הרגילה בה מתנערת ההנהלה מאחריותה לניהול ולמצב. ניהול שגוי של הנהלת אל על, בעיקר בתכנון הטיסות והצבת הצוותים, תוך התעלמות ממגבלות שהכניסה ההנהלה בעצמה להסכמי העבודה, תרמו להפסדים. החלטה מודעת לחכור מטוסים, תוך פגיעה בנוסעים, והתעלמות ההנהלה מהצעות רבות לתיקון ההסכם שאינו מתאים, גרמו לעלויות של עשרות מיליוני דולרים מיותרים ולירידה ברווחי החברה.

"כל טייסי אל על מתגייסים ומתייצבים לטיסות הקבועות להם בלוח הטיסות ומבצעים גם טיסות רבות נוספות. טייס ממוצע באל על עובד כבר למעלה משנה ב-150% משרה ואף למעלה מכך. ברור שסיום החכירות ייטיב כלכלית עם החברה ובוודאי שייטיב עם הנוסעים, וצר לנו שלמרות הניסיונות לקדם פתרונות, להנהלה יש זמן, והיא ממשיכה בחכירת המטוסים המיותרת, תוך ניסיון להפיל את האחריות לתוצאות על טייסי החברה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ