לפי דו"חות עזריאלי הציבור אכן קונה יותר

מנתוני בנק ישראל עולה שהצריכה הפרטית גדלה ב-4% ברבעון הראשון; שבו קפצו הפדיונות בחנויות שבקניוני עזריאלי ב-7% ■ הרווח הנקי 
קפץ פי 3.5, בין השאר בעקבות שיערוכים והורדת מס חברות ■ בלידר שוקי הון העניקו למניה מחיר יעד הגבוה ב–10% ממחירה בשוק

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר

קבוצת עזריאלי פירסמה תוצאות טובות לרבעון הראשון של 2016. עזריאלי, המנוהלת בידי יובל ברונשטיין, סיימה את הרבעון עם רווח נקי (המיוחס לבעלי המניות) של 674 מיליון שקל - קפיצה של פי 3.5 לעומת הרבעון המקביל ב-2015.

הקפיצה ברווח נובעת מהמשך השיפור בפרמטרים התפעוליים, שיערוכי נדל"ן בהיקף של 357 מיליון שקל (בעיקר בגין בית ידיעות אחרונות ונכס בהקמה, שרונה בתל אביב), וכן הכנסה חד־פעמית של 164 מיליון שקל בעקבות הורדת שיעור מס חברות. הרווח הנקי של עזריאלי בנטרול שיערוכים הסתכם ב-406 מיליון שקל - פי שניים לעומת הרבעון המקביל.

יובל ברונשטיין צילום: עופר וקנין

הגידול בצריכה הפרטית בישראל בשיעור של 4% ברבעון הראשון, כפי שפירסם בנק ישראל, משתקף היטב בקניונים של עזריאלי שהציגה - גידול של 7% בפדיונות של שוכרים ועלייה של 7% ב-NOI (הכנסות תפעוליות נטו) לעומת הרבעון המקביל ב-2015 ל-319 מיליון שקל.

מתוך ה-7%, כ-3% הם גידול מנכסים זהים, כלומר מנכסים שהיו בעזריאלי ברבעון המקביל ב-2015, וכ-4% מתרומה של נכסים חדשים של החברה, כמו קניון רמלה ודיור מוגן. כך, העלייה נובעת מאכלוס הקומה השנייה בקניון איילון, מהמשך האכלוס של המתחם בחולון, וכן בשל חידוש חוזים בעת עליית שכר דירה.

עזריאלי ממשיכה בפעילות ייזום ענפה, הבאה לידי ביטוי בכך שהחברה מעורבת בתשעה פרויקטים יזמיים בהיקף של 680 אלף מ"ר, האמורים להניב לה בשנים הקרובות תוספת של מאות מיליוני שקלים ל-NOI. ה-FFO של עזריאלי הסתכם ב-232 מיליון שקל - גידול של 13% לעומת הרבעון המקביל.

"לאחר הרבעון עזריאלי נסחרת במכפיל הון (יחס בין שווי שוק להון עצמי) של 1.4, תשואת FFO (יחס בין FFO לשווי שוק) של 7.9% (בנטרול אחזקות אחרות ונדל"ן בהקמה), בתשואת דיווידנד של 2%, ובתשואת NOI גלומה של 6.3% בלבד" - כך מציינת ברורית פיין, אנליסטית הנדל"ן של לידר שוקי הון, בתגובה לדו"חות. "לאחר הרבעון אנחנו מעדכנים את מחיר היעד למניה ל-180 שקל (כ-10% יותר ממחיר המניה בבורסה לפי
המסחר אתמול).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker