הפועלים: ירידה ברווחים - ודיווידנד של 135 מיליון שקל

הבנק רשם רווח של 674 מיליון שקל ברבעון הראשון - לעומת 808 מיליון שקל ברבעון המקביל

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1

בנק הפועלים,הבנק הגדול בישראל, פירסם הבוקר את הדו"חות הכספיים שלו לרבעון הראשון של 2016, שמהם עולה כי הרווח  הנקי של הבנק התכווץ ב-17% ברבעון זה - ל-674 מיליון שקל, לעומת 808 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2015. הבנק יחלק לבעלי המניות שלו דיווידנד בסך 135 מיליון שקל מתוך הרווח הנקי הרבעוני - כלומר 20% מהרווח.

ההכנסות של הבנק מעמלות ירדו גם הן - מ-1.38 מיליארד שקל ברבעון המקביל ל-1.34 מיליארד שקל. עם זאת, הרווח המימוני מפעילות שוטפת צמח ליותר מ-2 מיליארד שקל, לעומת 1.8 מיליארד שקל ברבעון המקביל.

בבנק מסבירים כי הירידה ברווח נובעת בעיקר מזינוק חד פעמי של 114 שקל בהוצאות המס של הבנק ברבעון, על רקע הורדת שיעור מס החברות, וכן בירידה של רווחי הבנק מפעילויות בשוק ההון, בהן מימושי אג"ח ומניות.

התשואה על ההון של הבנק - אחד הפרמטרים החשובים ביותר באומדן הביצועים של בנקים מסחריים - ירדה ל-8.4% בלבד, לעומת תשואה על ההון של 10.7% ברבעון המקביל.

בנק הפועלים עמד באחרונה במוקד הוויכוח בנוגע לשכר הבכירים בחברות הציבוריות, לאחר שמנכ"ל הבנק ציון קינן, הודיע כי יפרוש מתפקידו מוקדם מהמתוכנן, בתום שבע שנים כמנכ"ל.

הודעתו של קינן פורסמה זמן קצר בלבד לאחר שאושר בכנסת וקובע כי עלות שכרם של מנהלים בכירים בחברות הציבוריות במגזר הפיננסי לא תוכר לצורכי מס אם תחרוג מתקרה של 2.5 מיליון שקל בשנה. עלות שכרו של קינן ב-2015 היתה כמעט 8 מיליון שקל, ובשנים קודמות היא היתה גבוהה אף יותר.

קינן הודיע על הפרישה בסוף מארס, ובבנק אמרו אז כי הוא ימשיך לכהן בתפקיד המנכ"ל במשך חצי שנה לאחר ההודעה. כך, הדו"ח הנוכחי הוא אחד האחרונים שעליהם חתום קינן כמנכ"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker