הגאות בשוק הדירות הקפיצה את הרווח של אפריקה מגורים ב-62% ל-20 מיליון שקל

ההכנסות ממכירת דירות למגורים ברבעון הראשון קפצו פי שניים ל-189 מיליון שקל ■ המניה הגיבה בעלייה של 5%

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
רותי לוי
רותי לוי

הגאות המתמשכת בענף המגורים לבנייה ממשיכה להיטיב עם דו"חותיה הכספיים של אפריקה מגורים, שבשליטת דניה סיבוס (75%) מקבוצת אפריקה ישראל של לב לבייב.

הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות צמח ברבעון הראשון של 2016 בכ-62% והסתכם ב-19.7 מיליון שקל, לעומת 12.1 מיליון שקל ברבעון המקביל ב–2015. בתגובה לפרסום הדו"חות עלתה היום מניית החברה ב–4.8% לשווי שוק של 838 מיליון שקל.

אפריקה מגורים, המנוהלת על ידי אורן הוד, סיימה את הרבעון החולף עם הכנסות של 189 מיליון שקל ממכירת דירות למגורים, כמעט פי שניים לעומת הרבעון המקביל ב-2015 - שבו המכירות ממכירת דירות הסתכמו ב-98 מיליון שקל. אפריקה מגורים עדיין מדווחת לפי תקני חשבונאות ה- IFRS , ולפיהם ההכנסות והרווחים בחברות בנייה למגורים מוכרים בדו"חות רק בעת אכלוס הדירות, ולא בעת מכירתן - כך שהתוצאות משקפות את המכירות שבוצעו בעבר. שיעור הרווח הגולמי של החברה מההכנסות ממכירת דירות הסתכם ב–23%, לעומת 24% ב–2015.

מנכ"ל אפריקה מגורים, אורן הוד
מנכ"ל אפריקה מגורים, אורן הודצילום: עופר וקנין

כלל הכנסות החברה (כולל הכנסות מדמי ניהול) ברבעון הראשון הסתכמו ב–228 מיליון שקל - עלייה של 132% לעומת הרבעון המקביל ב–2015.

ברבעון הראשון מכרה החברה (חוזים חתומים כולל חלקם של שותפיה) 154 יחידות דיור ב–306 מיליון שקל (חלק החברה הוא 275 מיליון שקל), לעומת 125 יחידות דיור תמורת 292 מיליון שקל (חלק החברה הוא 228 מיליון שקל) ברבעון המקביל ב–2015.

בסך הכל יש לחברה (כולל שותפים) זכויות לכ–6,000 יחידות דיור, מהן 4,400 יחידות עם תב"ע מאושרת. יתרת המזומנים, ניירות ערך סחירים ומזומנים וניירות ערך בחשבונות ליווי נכון לסוף הרבעון הראשון היא 609 מיליון שקל.

סך המקדמות מלקוחות ברבעון החולף הסתכמו ב-1.1 מיליארד שקל, לעומת 867 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההון העצמי הסתכם ב–708 מיליון שקל, לעומת 759 מיליון שקל ברבעון המקביל 2015. הירידה בהון נובעת מחלוקת דיבידנד בסך של 70 מיליון שקל.

"במהלך הרבעון שמרנו על היקף המכירות הגבוה אשר הצגנו ברבעון הקודם ואנו רואים בכך עדות מוחשית לרמת הביקוש הגבוה בשוק הדיור, בכלל ולתמהיל הדירות שאנו מציעים, בפרט", אמר המנכ"ל הוד עם פרסום הדו"חות.

"אנו עדים בחודשים האחרונים למספר מהלכים אותם מקדמת הממשלה לצורך הגדלת היצע הדירות ובהם 'מחיר למשתכן'. צעד נכון אך לא מספיק שכן עדיין אין גידול מספק בהיצע הקרקעות הזמינות לבניה לצד הקושי ההולך וגובר של חברות הבניה בהשגת כוח עבודה לביצוע פרויקטים והתמשכות הליכי הרישוי.

"אנו ממשיכים לפעול בהתאם לאסטרטגיה לגיוון תמהיל הדירות שאנו מוכרים וכניסה לערים חדשות כדוגמת כפר יונה ומודיעין. מהלך זה בא לידי ביטוי בגידול משמעותי בכמות הדירות שמכרנו. בין הפרויקטים אותם אנו משיקים בימים אלה אפשר לציין את סביוני ארנונה בוטיק, שלב נוסף בסביון View בירושלים ופרויקט הבוטיק סביון ביאליק ברמת גן. החברה ממשיכה לשים דגש רב לשמירה על רמות נזילות גבוהות ומאזן חזק המאפשרים לנו להמשיך במאמצי הפיתוח העסקי והצמיחה."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker