המודל העסקי של טאואר ממשיך לעבוד: ההכנסות צמחו ב-23%

הכנסות טאואר הסתכמו ב-278 מיליון דולר, 9% מעל ההכנסות ברבעון הקודם ■ החברה רשמה רווח חד פעמי של 41 מיליון דולר בגין רכישת המפעל בסן אנטוניו ■ טאואר מחליפה חוב לבנקים באג"חים

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק

חברת טאואר פירסמה את התוצאות הכספיות שלה לרבעון הראשון והציגה צמיחה של 23% בהכנסות החברה לעומת הרבעון הראשון של 2015. ההכנסות הרבעוניות הסכתמו ב-278 מיליון דולר, גידול של 9% לעומת הרבעון הקודם. תחזית שלושת האנליסטים שמסקרים את החברה היתה להכנסות של 275 מיליון דולר. מניית החברה עולה ב-3.5% בת"א.

במהלך הרבעון השלימה טאואר את רכישת המפעל ממקסים, שמהווה לקוח של טאואר במשך שנים רבות. "כבר הספקנו להכשיר את קו הייצור במפעל החדש לייצור במספר תהליכיRF  שלנו עבור לקוחות מרכזיים, ואנו צפויים להתחיל לראות מכירות מלקוחות נוספים המפעל זה כבר ברבעון הרביעי של 2016 וכן צמיחה חזקה בשנת 2017", אמר ראסל אלוונגר, מנכ"ל טאואר.

ראסל אלוונגרצילום: אמיל סלמן/ג'יני

רכישת המפעל משתלבת היטב עם המודל העסקי של טאואר לאתר מפעלים שלא מנצלים את מלוא יכולת הייצור שלהם, ולעשות הסכם עם בעלת המפעל. כך עשתה החברה עם מקסים, ובמסגרת ההסכם עם תמשיך לייצר בעבור מקסים את מוצריה, וכך עשתה במיזם עם פנסוניק ביפן.

החברה רשמה רווח נקי ברבעון הראשון של 66 מיליון דולר או 69 סנט למניה בדילול מלא. הרווח כולל 41 מיליון דולר שנבעו מרכישת המפעל בסן אנטוניו מחברת מקסים. הרווח נרשם כתוצאה מהערכת שווי של הנכסים וההתחייבויות של המפעל, שלפי הערכה ראשונית עומד על כ-81 מיליון דולר. תמורת המפעל שילמה טאואר 40 מיליון דולר במניות, ומכאן נובע הרווח מהרכישה. בניכוי הרווח הזה, שהינו חד פעמי, צמח הרווח הנקי ב-12% בהשוואה לרבעון הקודם, אז עמד הרווח על 22 מיליון דולר או 25 סנט למניה בדילול מלא.

אלוונגר הוסיף: "בהתבסס על הביקושים מהלקוחות, ההרחבה בכושר הייצור האורגני של החברה והצמיחה במכירות המפעלים ביפן, אנו צופים שנציג תוצאות כספיות טובות מאד ב-2016, הן בשורה העליונה והן בשורה התחתונה". החברה צופה שהמכירות שלה ברבעון השני של 2016 יהיו בטווח של 315-285 מיליון דולר. אמצע טווח המכירות משקף קפיצה של 27% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל, ועלייה של 8% לעומת ההכנסות ברבעון הראשון של 2016. אלוונגר ציין כי בשני הרבעונים הבאים יהיו ההכנסות גבוהות מההכנסות ברבעון השני.

טאואר גם הודיעה כי היא מתכוונת להחליף את ההלוואות שנטלה מהבנקים הישראלים - בהיקף של 78 מיליון דולר - באג"ח שלא ניתנות להמרה, ואינן מובטחות בשיעבודים. "מהלך כזה יאפשר לחברה לחזק את מאזנה ולהגביר את הגמישות העסקית והפיננסית שלה על ידי הסרת המגבלות, השעבודים ושאר התנאים הכלולים בהסכם ההלוואות עם הבנקים מאז 2001", הסבירה החברה בהודעה לעיתונות. החברה קיבלה דרוג A מחברת דירוג האשראי מעלות S&P.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker