גב ים: עלייה של 40% ברווח הנקי - ודיווידנד של 150 מיליון שקל

החברה מקבוצת אי.די.בי , שעם החברות ששוכרות ממנה משרדים נמנות אפל ומיקרוסופט, רשמה רווח של 277 מיליון שקל ב-2015, כתוצאה מעלייה בסך דמי השכירות שהיא גובה ועקב שיערוך נכסים

אורי תומר
אורי תומר
שתפו בפייסבוק

השגשוג במתחמי ההיי-טק וההשפעה שלו על שוק המשרדים והנדל"ן ממשיכים להשפיע על תוצאות חברת גב ים, שפירסמה היום את תוצאותיה ל-2015. החברה, שבשליטת נכסים ובניין (69%) מקבוצת אי.די.בי רשמה זינוק של 40% ברווח הנקי (המיוחס לבעלי המניות) לעומת 2014, ל-277 מיליון שקל.

מהדו"חות הכספיים ל-2015 שפירסמה החברה היום עולה כי הזינוק ברווח נובע מעלייה בהכנסות ומירידה בסעיפי ההוצאות השונים. ההכנסות של החברה צמחו ל-616 מיליון שקל ב-2015 לעומת הכנסות של 518 מיליון שקל ב-2014, ואילו ההוצאות התפעוליות רשמו עלייה קלה בלבד - מ-60 מיליון שקל ל-80 מיליון שקל.

העלייה בהכנסות נובעת מעלייה בהכנסות מהשכרת מבנים, שטיפסו מ-361 מיליון שקל ב-2014 ל-390 מיליון שקל ב-2015 - וכן מעלייה בשווי ההוגן של נדל"ן להשקעה, מ-133 מיליון שקל ל-191 מיליון שקל ב-2015.

החברה רשמה צמיחה משמעותית גם ב-FFO, תזרים מזומנים מפעילות, שהוא פרמטר מרכזי בתמחור פעילות נדל"ן. ה-FFO המיוחס לבעלי המניות צמח ב-20% ב-2015 ל-159 מיליון שקל.

גב ים תשלם עבור מניותיה של ישרס בפרויקט
גב ים תשלם עבור מניותיה של ישרס בפרויקטצילום: אליהו הרשקוביץ

במקביל לפרסום הדו"חות השנתיים הודיעה גב ים כי בכוונתה לחלק דיווידנד בסך של 150 מיליון שקל לבעלי המניות של החברה - כלומר 74 שקל למניה. הדיווידנד יגיע ברובו לחברה האם נכסים ובניין, שמוחזקת על ידי דסק"ש (76%) הנשלטת בעצמה בידי אי.די.בי פיתוח (76% גם כן).

גב ים עוסקת בתחום הנדל"ן המניב לתעשייה ומסחר וכן בייזום מגורים. החברה מקימה ומפעילה פארקי היי-טק ברחבי הארץ ועם החברות השוכרות ממנה משרדים נמנות, בין השאר, חברות בינלאומיות גדולות כמו גוגל, מיקרוסופט ואפל.

מניית גב ים נסחרת בבורסה בתל אביב במחיר המשקף לחברה שווי שוק של 2.6 מיליארד שקל, לאחר עלייה של 120% במחירה בחמש השנים האחרונות. ב-12 החודשים האחרונים היה מחיר המניה תנודתי, ובסיכומם נרשמה עלייה של כ-10% במחיר.

מנכ"ל גב ים, אבי יעקובוביץ, אמר עם פרסום הדו"חות: "גב ים ממשיכה להפגין עוצמה בפעילות הליבה שלה ולהציג ביצועים טובים, הבאים לידי ביטוי בהמשך צמיחה מרשימה בכל הפרמטרים התפעוליים. החברה חולשת על מצבת נכסים מניבים בשטח כולל של כ-859 אלף מ"ר, בכ-20 אתרים, מרכזים ופארקי הייטק מהגדולים והמובילים בארץ, בהם פארק מתם בחיפה, שלושה מרכזי היי־טק בהרצליה פיתוח ופארק גב ים נגב בבאר שבע, בתפוסה ממוצעת של כ-97%". יעקובוביץ נהנה ב-2015 משכר ומענקים בעלות של 2.9 מיליון שקל.

אנליסט הנדל"ן ישי ששון מבנק ירושלים ברוקראז' אמר בתגובה לדו"חות: "אלה דו"חות טובים. התוצאות הטובות מתיישבות עם הצפי. תשואת ה-FFO  בגין החלק המניב אמנם נמוכה במעט ממה שהורגלנו עד כה ומסתכמת ב-8.2%, בשל העובדה שחלק מהמבנים שבנייתם הסתיימה עדיין לא אוכלסו (אף שבגין חלק לא מבוטל כבר קיימים חוזים חתומים), ובשל הוצאות המס שנרשמו ברבעון האחרון, אך להערכתנו היא אינה מייצגת נוכח העובדה ששכר הדירה בגין הפרויקטים שבנייתם הסתיימה בתום הרבעון הרביעי לא מצא עדיין את ביטויו ב-FFO של 2015".

בנק ירושלים ברוקראז' מעניק למניית גב ים המלצת "תשואת יתר" במחיר יעד של 1,384 שקל למניה, הגבוה ב-12% ממחירה הנוכחי של המניה בבורסה. ששון מסביר כי החברה מצליחה בין השאר ליהנות מהביקוש למתחמי היי-טק תוך שהיא שומרת על גיוון של זהות השוכרים מבחינת התחום הספציפי של הפעילות שלהם.

שלוש סדרות האג"ח של החברה נסחרות בבורסה בתל אביב בתשואות נמוכות לפדיון שמשקפות ביטחון של המשקיעים בנוגע ליכולת החזר החוב של החברה. הסדרות הקצרות יותר,סדרה ה' וסדרה ז', שהמח"מ שלהן (משך החיים הממוצע להחזר החוב) הוא מעט יותר משנה, נסחרות בתשואה לפדיון של 0.6% ו-0.8% בהתאמה. הסדרה הארוכה יותר,סדרה ו' , שהמח"מ של הוא 6.5 שנים, נסחרת בתשואה לפדיון של 2% בשנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker