לאחר עלייה של 145% מתחילת השנה - תדיראן הולדינגס בוחנת הנפקה

מניית החברה הגיבה אתמול בירידה של 5%. ברבעון השלישי הציגה החברה זינוק בהכנסות והכפלה של הרווח הנקי. המניה עשויה להיכנס למדד יתר 50 בעדכון הקרוב

אורי תומר
אורי תומר
שתפו בפייסבוק

חברת תדיראן הולדינגס מתכננת לנצל את המומנטום החיובי במניה. החברה הודיעה אתמול למשקיעים בבורסה כי היא שוקלת לבצע הנפקה של מניות רדומות שברשותה. לפי הודעת החברה, "המחיר למניה במכרז על מחיר היחידה לא יפחת מ–49.66 שקל". עם זאת, בחברה הדגישו כי עדיין אין ודאות בנוגע לביצוע של הנפקת הזכויות.

אתמול ירדה מניית תדיראן הולדינגס במסחר בבורסה בתל אביב בתגובה להודעה ב–5.3% למחיר של 51.1 שקל. עם זאת, מניית תדיראן הולדינגס זינקה ב–145% מתחילת השנה, והשלימה בכך עלייה של 650% בשלוש שנים. השילוב בין הזינוק במחיר המניה לעלייה האפשרית בסחירות, בעקבות הנפקת הזכויות — עשוי לסייע למניית החברה להיכנס למדד יתר 50 בעדכון הבא.

הזינוק במניה תואם את הביצועים העסקיים הטובים שהציגה החברה. תדיראן הציגה ברבעון השלישי של 2015 תוצאות שיא, בעיקר על רקע הקיץ החם במיוחד, שהוביל לעלייה במכירות המזגנים.

מכירות החברה טיפסו ברבעון השלישי ל–242 מיליון שקל, לעומת 195 מיליון שקל ברבעון המקביל ב–2014. הרווח התפעולי של החברה צמח ברבעון ל-30 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי כמעט הוכפל ברבעון השלישי — ל–25 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 13 מיליון שקל ברבעון השלישי ב–2014. בדו"חות הרבעון השלישי הודיעה תדיראן על חלוקת דיווידנד של 15 מיליון שקל למשקיעים בה.

תדיראן עוסקת ביבוא ושיווק של מזגנים ומוצרי חשמל נוספים. החברה נמצאת בשליטת משה ממרוד (79%), שמשמש גם כמנכ"ל החברה.

מניית תדיראן הולדינגס בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker