בגלל הארגונים הגדולים: ורינט פיספסה את התחזיות - וצונחת ב-13%

ורינט הורידה תחזיות שנתיות רבעון שני רצוף ■ דן בודנר: מנכ"ל ורינט: "אנו נוקטים בצעדים כדי להפחית את התלות שלנו בעסקות גדולות"

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"הלקוחות שלנו מודעים לכך שהאיומים הביטחוניים הולכים וגדלים ושהטרוריסטים והפושעים משתמשים בערוצי תקשורת פחות גלויים. זה יוצר אתגרים חדשים והזדמנויות ל-ורינט להמציא ולספק פתרונות חדשים", אמר נשיא ומנכ"ל ורינט, דן בודנר. "אחרי הפיגוע בפריז, כמו לאחר פיגועים קודמים בעבר, יש התעניינות יותר גדולה לגבינו", אמר בודנר בשיחה עם אנליסטים לאחר פרסום הדו"חות אמש.

בדו"חות הציגה ורינט גידול בהכנסות מהלקוחות הביטחוניים, אך חולשה בתחום הארגונים הגדולים (אנטרפרייז) לא פיצתה על כך, ו-ורינט פיספסה את תחזית ההכנסות והרווחים ברבעון השלישי. הכנסות החברה ברבעון הסתכמו ב-284 מיליון דולר, בדומה להכנסות ברבעון המקביל בשנה שעברה. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 299 מיליון דולר.

דן בודנרצילום: מוטי מילרוד

ורינט פועלת בתחום של ניתוח מידע המגיע ממקורות מגוונים, בהם מצלמות אבטחה, שיחות טלפון והאינטרנט. ורינט, שפועלת בתחום של מודיעין עסקי וביטחוני, מפיקה תובנות מהמידע שמגיע אליה באמצעות טכנולוגיה שפיתחה. התובנות שהיא מפיקה משמשות את הלקוחות שלה בהחלטות שהם מקבלים - למשל בתחום של אבטחה פיזית של מתקנים או בשירות לקוחות.

ההכנסות מלקוחות בתחום האנטרפרייז ירדו ב-3% והסתכמו בכ-160 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 165.5 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. ההכנסות בתחום הביטחוני עלו ב-5.8% והסתכמו בכ-124 מיליון דולר.

בודנר התייחס לדו"חות ואמר כי "ההכנסות בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה על בסיס Non-GAAP ושערי חליפין קבועים צמחו בשיעור של 5%, פחות מהיעד ארוך הטווח שלנו של צמיחה דו ספרתית. אנו ממשיכים לראות התארכות תהליכי האישור בפרויקטים גדולים ונוקטים בצעדים נדרשים להפחית את התלות שלנו בעסקות גדולות".

בשיחה עם אנליסטים התייחס בודנר גם לשוק הסייבר האזרחי אליו נכנסה ורינט לפני כמה חודשים, לאחר שאיזרחה את מוצר הסייבר הביטחוני שלה. לדברי בודנר, הפוקוס העיקרי של החברה הוא על מכירות לממשלות, אך הן הושפעו לרעה ממצב מקרו כלכלי חלש בחלק מהמדינות. ניתן לראות למשל, שהמכירות של ורינט באירופה ירדו ב-14.5% והסתכמו ב-83 מיליון דולר. כמו כן, בודנר ציין שהם נמצאים בשלב מוקדם של חדירה לשוק האנטרפרייז, ושהחברה מוכרת לארגונים את מוצרי הסייבר באופן ישיר, וכן דרך MSSP, גופים שאחראים על האבטחה בארגון במיקור חוץ. לדברי בודנר, אחד הצעדים שהחברה מבצעת הוא הכשרת צוותי מכירות שיתמחו בגופים אזרחיים.

ורינט רשמה רווח תפעולי חשבונאי (GAAP) של 63.2 מיליון דולר, לעומת 64.7 מיליון דולר ברבעון מקביל – ירידה של 2.3%. הרווח הנקי החשבונאי ירד בשיעור חד – 29% - והסתכם ב-7.6 מיליון דולר או 12 סנט למניה בדילול מלא, לעומת 10.7 מיליון דולר או 17 סנט למניה ברבעון המקביל בשנה שעברה.

הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) הסתכם ב-49.2 מיליון דולר או 78 סנט למניה בדילול מלא, לעומת 51.7 מיליון דולר או 84 סנט למניה – ירידה של כ-5%. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 80 סנט למניה. הרווח המתואם מנטרל הוצאות חד פעמיות, שהעיקריות בהן בדו"ח הזה הן תגמול מבוסס מניות (אופציות לעובדים) בהיקף של כ-16 מיליון דולר ופחת של כ-20 מיליון דולר.

ורינט צופה כי ההכנסות השנתיות שלה יעמדו על 1.19-1.15 מיליארד דולר – גידול של 1% בהשוואה להכנסות בשנה שעברה. בנטרול שינויים בשערי החליפין הגידול בהכנסות היה משקף צמיחה של 5%. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 1.2 מיליארד דולר.

מניית ורינט בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker