לפני ההנפקה בניו יורק: הכנסותיה של איי.סי פאואר ירדו ברבעון ב–10%

הסיבה העיקרית לירידה ברווחי זרוע האנרגיה של קנון היתה עדכון תעריפי מכירת החשמל לחברת החשמל בישראל ■ בנטרול השפעות חד פעמיות, קנון סיימה את הרבעון בהפסד של 45 מיליון דולר

ערן אזרן

קנון הולדינגס, שפוצלה מהחברה לישראל, סיימה את הרבעון השלישי של 2015 בהפסד של 45 מיליון דולר, בנטרול השפעות חד פעמיות. הרווח מפעולות נמשכות הסתכם ברבעון בכ–169 מיליון דולר, גידול של פי שניים ביחס לרווח של 58 מיליון דולר בהשוואה לרבעון המקביל ב–2014. הגידול נבע, בעיקר, מרווח חד־פעמי של 210 מיליון דולר, כתוצאה מחלוקת מניות החברה הבת טאואר כדיווידנד בעין (רווח רעיוני).

קנון, שבשליטת עידן עופר (46.3%) מחזיקה בבעלות המלאה על איי.סי פאואר, זרוע האנרגיה של הקבוצה; ב–50% מיצרנית המכוניות קורוס, וב–32% מחברת הספנות צים. שורות הרווח מפעולות נמשכות מסתירה מאחוריה רבעון חלש לקבוצה, שכלל ירידה בהכנסות ונפילה ברווח של איי.סי פאואר; ירידה בהכנסות של צים; והמשך הדימום במיזם הרכב הסיני קורוס.

במהלך הרבעון נפלו הכנסותיה של איי.סי פאואר בכ–10% ל–336 מיליון דולר. עיקר הירידה נבעה מהפעילות בישראל, שבה קטנו ההכנסות בכ–24% ל–89 מיליון דולר, כתוצאה מעדכון תעריפי מכירת החשמל לחברת החשמל. הירידה בהכנסות נרשמה בשעה שקנון נערכת להנפקת איי.סי פאואר בניו יורק, ככל הנראה בתחילת 2016.

איי.סי פאואר סיימה את הרבעון ברווח נקי של 13 מיליון דולר, נפילה של כ–90% בהשוואה לרבעון המקביל. הסיבה לכך היתה שברבעון המקביל ב-2014, החברה רשמה רווח חד-פעמי בשל מכירת מניות אדחל (יצרנית חשמל מפרו) בסכום של 121 מיליון דולר. בנטרול הרווח החד-פעמי, איי.סי פאואר הרוויחה ברבעון 8 מיליון דולר - כפול מהאשר ברבעון המקביל.

עידן עופר בהשקת מיזם קורוס בסין
עידן עופר בהשקת מיזם קורוס בסין צילום: החברה לישראל

לצד הירידה בהכנסות איי.סי פאואר, גם הכנסותיה של צים ירדו ברבעון בכ–12% ביחס לרבעון המקביל — לכ–749 מיליון דולר. הירידה נבעה משחיקה במחירי ההובלה הימית, שקוזזה בחלקה בירידה במחירי הדלק. למרות הירידה בהכנסות, צים — שמתאוששת עדיין מכמה הסדרי חוב — סיימה ברווח של 11 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 65 מיליון דולר ברבעון המקביל ב–2014.

גם ברבעון החולף, מיזם הרכב הסיני קורוס המשיך להעיק על תוצאותיה של קנון. הכנסות המיזם גדלו ברבעון בכ–67% ל–61 מיליון דולר. במהלך הרבעון מכרה החברה כ–3,667 מכוניות, בהשוואה ל–1,849 מכוניות ברבעון המקביל. למרות הגידול שנרשם במספר המכוניות שנמכרו, קורוס הפסידה 78 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 92 מיליון דולר ברבעון המקביל. באחרונה הודיעה קנון כי תזרים, ביחד עם השותפה, חברת צ'רי הסינית — עוד כ–86 מיליון דולר למיזם הבעייתי.

מניית קנון הולדינגס בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker