מה יגידו הסינים? הבור הצפוי של הפניקס בהון העצמי - חצי מיליארד שקל

החברה סיכמה את הרבעון השלישי בהפסד כולל של 3 מיליון שקל ■ הפניקס מחכה לאישורים סופיים על מנת להימכר לחברת פוסון הסינית

אסא ששון

לחברת הביטוח הפניקס חסרים חצי מיליארד שקל בהון העצמי על מנת לעמוד בדרישות סולבנסי 2, כך מעלה הדו"ח הכספי של החברה לרבעון השלישי של 2015.

הפניקס, המנוהלת בידי אייל לפידות ונמצאת בשליטת חברת דלק, מחכה לאישורים סופיים על מנת להימכר לחברת פוסון הסינית. את הרבעון סיימה הפניקס עם הפסד כולל של 3 מיליון שקל לעומת רווח כולל של 120 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2014. הסיבה להפסדים הם תשואות נמוכות מאוד של החברה בשוק ההון.

אייל לפידות
אייל לפידותצילום: אייל טואג

הרווח הכולל של הקבוצה בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2015 הסתכם בכ-13 מיליון שקל, בהשוואה לכ-351 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

התוצאות בתקופת הדו"ח הושפעו מהותית מגידול חריג בעתודות הביטוח של החברה, שבוצעו במחצית הראשונה של השנה, אשר השפעתן על תקופת הדו"ח הינה בסכום של כ- 390 מיליון שקל לפני מס ושל כ-243 מיליון שקל אחרי מס, בעיקר על רקע פרסום הנחיות של הפיקוח לעניין חישוב בדיקת נאותות העתודות (LAT), ועל רקע עדכוני הנחות בעיקר לגבי שיעורי מימוש גמלה.

החברה ביצעה תרגיל לחישוב דרישות ההון על פי התקן האירופי סולבנסי 2. החברה דיווחה כי הגירעון בהון שלה תחת המשטר החדש אמור להגיע לכחצי מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker