אבגול מכרה כמות שיא של בד ברבעון - הרווח גדל ב-4% ל-7.3 מיליון דולר

המחיר הממוצע של חומר הגלם שבו משתמשת אבגול, ה-Resin, צנח, והחברה עידכנה מטה את מחיר המכירה ללקוחות ■ כתוצאה מכך, סך ההכנסות ירד ברבעון לכ-84.7 מיליון דולר, בהשוואה לכ-97 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יצרנית הבדים הלא ארוגים אבגול, שבשליטת קרן אתמבה הבריטית, מכרה ברבעון השלישי של 2015 כמות שיא של בד, כ-5.7% מעל כמויות הבד שיוצרו ונמכרו ברבעון המקביל ב-2014. ואולם, ירידה חדה בעלויות חומרי הגלם – שהביאה לעדכון מחירי המכירה ללקוחות – הפחיתו את הכנסות החברה בכ-12.6% בהשוואה לרבעון השלישי של שנת 2014.

אבגול עוסקת בייצור שיווק ומכירה של בדים לא ארוגים (Nonwoven) המשמשים לייצור מוצרי היגיינה, בעיקר חיתולים חד פעמיים לתינוקות ומבוגרים ומוצרי היגיינה נשית וכן בייצור מוצרים לתחומי החקלאות, ריהוט וריפוד, בנייה, ביגוד, מגבונים חד פעמיים ועוד. עיקר מכירות החברה, שנסחרת בתל אביב לפי שווי של 1.05 מיליארד שקל, מבוצעות ללקוחות בצפון אמריקה ואירופה.

דיויד מלדרם
דיויד מלדרם

החל מהרבעון הרביעי של 2014 ובתשעת החודשים הראשונים של 2015, המחיר הממוצע של חומר הגלם שבו משתמשת אבגול, ה-Resin, צנח, ועל כן החברה עידכנה מטה את מחירי המכירה ללקוחות. כתוצאה מכך, סך ההכנסות ירד ברבעון לכ-84.7 מיליון דולר, בהשוואה לכ-97 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. למרות הירידה, היקף הייצור שמר על צמיחה, בעיקר כתוצאה מתחילת הפעילות המסחרית של קו הייצור השני ברוסיה, שהחלה במהלך הרבעון השני של 2015.

הרווח הגולמי ברבעון השלישי הסתכם ב-17.3 מיליון דולר, בהשוואה לרווח גולמי של 16.7 מיליון דולר ברבעון השלישי אשתקד. העלייה ברווח הגולמי נבעה בעיקר מכמויות בד גדולות יותר שנמכרו ויוצרו בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

הרווח התפעולי של אבגול הסתכם ברבעון השלישי ב-10.2 מיליון דולר בהשוואה ל-9.7 מיליון דולר ברבעון השלישי של שנת 2014. הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA), המנכה הוצאות חד פעמיות וכאלה שאינן תזרימיות, הסתכם ברבעון השלישי בכ-15.2 מיליון דולר (18% מסך ההכנסות), בהשוואה ל-14.3 מיליון דולר (14.7% מסך ההכנסות) ברבעון השלישי של 2014.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ברבעון השלישי השתפר משמעותית והסתכם ב-12.9 מיליון דולר, בהשוואה לתזרים מפעילות שוטפת של 0.2 מיליון דולר ברבעון המקביל. העלייה בתזרים המזומנים מיוחסת בעיקר לירידה בהון החוזר והקטנת המלאי.

בשורה התחתונה, הרווח הנקי של אבגול ברבעון השלישי הסתכם ב-7.3 מיליון דולר, בהשוואה ל-7 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2014, עלייה של 4.2%. בתשעת החודשים הראשונים של 2015, הרווח הנקי הסתכם בכ-18.5 מיליון דולר, בהשוואה ל-13.6 מיליון דולר בתשעת החודשים הראשונים של 2014.

"הרבעון השלישי של 2015 היה רבעון טוב עבור אבגול", אמר מנכ"ל אבגול, דיויד מלדרם. "עליית היקף הפעילות כמתוכנן בקו הייצור השני שלנו ברוסיה, בנוסף לצמיחה נוספת במכירות, תרמו להגדלת היקף מכירות הבד לרמת שיא. הצמיחה בהכנסות, המשך ההתייעלות בייצור ובקרת עלויות צמודה, הובילו גם לעלייה ב-EBITDA, ברווח התפעולי וברווח הנקי. בנטרול השפעת מנגנון עדכון מחירי חומרי הגלם, גדל ה-EBITDA בכ-2 מיליון דולר ביחס לרבעון המקביל. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת היה אף הוא גבוה ברבעון זה.

"ההכנות לקראת הפעלת קו הייצור הנוסף בארה"ב, שהינו קו הייצור החמישי שלנו, מתקדמות כמתוכנן. ברבעון השלישי של 2015 התחלנו בבניית קו הייצור החדש של אבגול בארה"ב, אשר צפוי להתחיל לפעול באופן מסחרי ברבעון הרביעי של 2016. המכירות שלנו כיום בשוק האמריקאי גבוהות מקיבולת הייצור המקומית, ואנו מספקים את הביקושים הגבוהים באמצעות שינוע מוצרים מקווי ייצור אחרים שלנו ברחבי העולם. לאחר שקו הייצור החדש יחל לפעול, נוכל לספק מענה לביקושים בארה"ב ע"י ייצור מקומי, ובכך להפחית את עלויות הלוגיסטיקה הנוכחיות, וכן להגדיל במשך הזמן את המכירות ע"י ניצול מירבי של קיבולת הייצור.

"גורמים אסטרטגיים וגורמי שוק הובילו אותנו לשקול הקמה של קו נוסף בישראל, וכפי שהודענו בספטמבר 2015, החלטנו לקדם הקמה של קו ייצור חדש בדימונה, מיקום שבו ישנם תמריצים ממשלתיים, קירבה למקורות גז ותחבורה יעילה בכבישים וברכבות. בכפוף לקבלת האישורים הנדרשים שיאפשרו את ביצוע הפרויקט, אנו צופים לסיים את הבנייה של קו הייצור החדש ולהתחיל בפעילות מסחרית במחצית הראשונה של 2017.

"דיווחנו ברבעון השני שאנו מתכוונים להגדיל את רמת המלאי שלנו על מנת לאפשר תמיכה בעליה בביקוש לקראת סוף השנה. כצפוי, המכירות שלנו גדלו במהלך הרבעון, וראינו ירידה קלה ברמות המלאי לקראת סוף הרבעון. אנו צופים שכמות המלאי תמשיך לרדת בהמשך השנה", מסר מלדרם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker