גד זאבי וההוצאות על המיזוג עם יובנק הקטינו את הרווח הנקי של הבינלאומי ב-36%

הרווח הנקי של הבנק הסתכם ב-86 מיליון שקל בלבד ■ הכנסות ריבית נטו והכנסות מימון שאינן מריבית ירדו ב-10.7% בתשעת החודשים הראשונים של השנה, לעומת התקופה המקבילה אשתקד ■ הבנק יחלק דיווידנד של 70 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

הבנק הבינלאומי הציג ברבעון השלישי רווח נקי של 86 מיליון שקל בלבד - ירידה של 36.2% לעומת הרבעון המקביל. רווח זה מגלם תשואה להון של 5% לעומת 8.4% ברבעון אשתקד.

הרווח ברבעון הושפע משני גורמים מרכזיים בעלי אופי חד-פעמי: הוצאה בסך 37 מיליון שקל בגין פסק דין שהתקבל בעניין תביעת זאבי תקשורת והוצאות בגין פרישת עובדים והוצאות מחשב ואחרות בסך של 15 מיליון שקל בגין מיזוג יובנק. גורמים אלה השפיעו על התשואה להון ב-0.6% בתשעת החודשים הראשונים של השנה וב-1.8% ברבעון השלישי. בניטרולם, התשואה להון הגיעה ל-7%. הרווח הנקי בינואר-ספטמבר הסתכם ב-329 מיליון שקל - ירידה של 18.6% לעומת התקופה המקבילה ב-2014.

מנכ"לית הבנק הבינלאומי סמדר ברבר צדיק ויו"ר הבנק רוני חזקיהו
מנכ"לית הבנק הבינלאומי סמדר ברבר צדיק ויו"ר הבנק רוני חזקיהוצילום: מוטי מילרוד

הכנסות ריבית נטו והכנסות מימון שאינן מריבית הסתכמו בתשעת החודשים הראשונים של השנה ב-1.57 מיליארד שקל - קיטון של 10.7% לעומת התקופה המקבילה. הירידה ברווח מפעילות מימון שוטפת מוסברת בעיקר בירידת ריבית בנק ישראל בשיעור של 0.6%.

ההוצאות בגין הפסדי אשראי הסתכמו ב-35 מיליון שקל, בהשוואה להכנסה בסך של 8 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. שיעור ההוצאות בגין הפסדי אשראי הגיע ל-0.07% ול-0.05% ברבעון השלישי של השנה. סך החובות הבעייתים ירד ב-17.5% והסתכם ב-2.36 מיליון שקל.

סמדר ברבר-צדיק, מנכ"לית קבוצת הבינלאומי, אמרה כי "פירות מהלכי ההתייעלות העקביים, שאנו מובילים מזה תקופה, ניכרים היטב בסעיפי ההוצאות בהן נרשמה ירידה ניכרת. מיזוג יובנק שהושלם בסוף הרבעון בהצלחה, ומיזוג פאג"י המתוכנן להסתיים בסוף השנה, יתרמו גם הם לחיסכון בהוצאות. בנוסף יתרמו המיזוגים להאצת הצמיחה, בעיקר בתחום האשראי,  בקהלי היעד של לקוחות שני מותגים מובילים אלה, וזאת לצד הצמיחה הנאה שמראה הקבוצה במגזרים בהם אנו רואים יעדים אסטרטגים כמו אשראי ללקוחות הפרטיים ואשראי מסחרי.             

"לצד מהלכי ההתייעלות, ממשיכה הקבוצה לשמר את איתנותה הפיננסית, שבאה לידי ביטוי בשורה של יחסים פיננסיים בראשם יחס הלימות ההון הראשוני, שמזה תקופה ארוכה הוא הגבוה במערכת, ומאפשר לקבוצה גם לחלק דיווידנד נוסף בהיקף של 70 מיליון שקל וגם לצמוח בתחומי הליבה האסטרטגיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker