בדרך לת"א 100: אינרום של קרן פימי מציגה גידול בהכנסות וברווחים

מכירות הקבוצה גדלו ב-4% ל-224 מיליון שקל, הרווח התפעולי זינק ב-10% ל-40 מיליון שקל והרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות עלה ב-13% ל-22 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג

קבוצת אינרום תעשיות בנייה, המחזיקה בחברות איטונג, כרמית מיסטר פיקס, ונירלט צבעים, באמצעותן היא פועלת בשלושה מגזרי פעילות עיקריים: פתרונות בנייה, מוצרי גמר לבנייה ומוצרי הצבעים, הצליחה להגדיל את מחזור המכירות שלה ברבעון השלישי של 2015 ב-4.1% ל-224 מיליון שקל.

החברה, שנסחרת בתל אביב לפי שווי של 992 מיליון שקל, הציגה הבוקר את דו"חותיה לרבעון השלישי מהם עולה כי עיקר הצמיחה במכירות, מקורה מתחום מוצרי גמר לבנייה ובגידול בפעילות מוצרי הצבעים.

בזכות הצמיחה במכירות והגידול ברווח הגולמי, ובשל הכנסות אותן רשמה החברה ברבעון הנוכחי בגין פיצוי של 3 מיליון שקל מהמדינה בשל חלק מנזקי צוק איתן, הצליחה הקבוצה להגדיל את הרווח התפעולי ב-10.4% הרבעון לכ-40 מיליון שקל -  כ-17.8% מהמכירות. החברה נהנתה מתזרים מזומנים חיובי של 32 מיליון שקל מפעילות שוטפת בשל המשך הגידול בהיקפי פעילותה ורווחיותה.

החברה, שמנוהלת על ידי אלדד בן משה - שותף בכיר בבעלת השליטה פימי וישי דוידי המכהן כיו"ר החברה, הציגה גידול של 12.7% ברווח הנקי המיוחס לבעלי המניות שהסתכם ב-24 מיליון שקל בהשוואה לרווח נקי של 22 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

בן-משה מסר כי "התוצאות שהצגנו בתקופות המדווחות התאפיינו בהמשך צמיחה בהכנסות, בעיקר בתחומי פעילות פתרונות בנייה ומוצרי גמר לבנייה, אשר לוותה בשיפור ברווח וברווחיות בכל פעילויות הליבה שלנו וביצירת תזרים מזומנים משמעותי. אנו גאים על כך שלמרות האתגרים שעמם אנו מתמודדים בשגרת פעילותנו, אנו מצליחים לצמוח מדי תקופה ולהרחיב את פעילות הקבוצה. זאת, תוך המשך השקעות בפיתוח, מיכון והרחבת מפעלי הקבוצה באתריה השונים, כמו גם המשך השקעה במצבת כוח האדם שלנו. אנו ממשיכים לפעול ביתר שאת, בייחוד אל מול התמורות בענף הבנייה, לספק פתרונות ומוצרים איכותיים, יעילים וייחודיים לשלבי הבנייה השונים ולמגוון צורכי כל מעגלי לקוחותנו השונים. הקבוצה ממוצבת היטב מקצועית, טכנולוגית ותפעולית, וערוכה לפעול במרץ להאצת הצמיחה ומעמדנו התחרותי והשיווקי והמשך פיתוח הקבוצה ועסקיה".

נכון לסוף הרבעון השלישי של 2015, בקופת החברה כ-45.5 מיליון שקל, כאשר מאזנה מצביעה על נכסים בשווי כולל של 726 מיליון שקל לצד התחייבויות כוללות של 473 מיליון שקל.

יתרת המנוף הפיננסי של נטו של החברה (האשראי לזמן ארוך וקצר בקיזוז המזומנים ושווי המזומנים של החברה) הסתכם ב-214 מיליון שקל בדומה לתקופה המקבילה בשנה שעברה, וזאת לאחר שהחברה שילמה דיווידנדים בסכום כולל של 63 מיליון שקל. יתרת ההון של החברה גדלה מ-238 מיליון שקל ברבעון מהקביל ל-253 מיליון שקל ברבעון הנוכחי.

אלדד בן משה, מנכ"ל אינרום תעשיות ושותף בקרן פימי
אלדד בן משה, מנכ"ל אינרום תעשיות ושותף בקרן פימיצילום: גידי פישר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker