ירידה קלה ברווח של ויזה כאל ברבעון השלישי

בשל ירידה בעמלת הסליקה הצולבת, הרווח הנקי ממגזר הסליקה נפל ב-50% לעומת הרבעון המקביל ל-8 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר

חברת כרטיסי האשראי ויזה כאל שבשליטת בנקי דיסקונט (72%) והבינלאומי (28% ) פירסמה אתמול את תוצאותיה לרבעון השלישי ולתשעת החודשים הראשונים של 2015. החברה סיימה את הרבעון השלישי של השנה עם רווח נקי (המיוחס לבעלי המניות) של 42 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 43 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2014.

הרווח הושפע לרעה לעומת הרבעון המקביל משינוי רישום חשבונאי של האחזקה בחברת דיינרס ישראל, שבה מחזיקה כאל כיום ב-51%. אלון רבוע כחול ודור אלון מחזיקות ב-49% מדיינרס - אחזקה שאותה כאל עומדת לרכוש בקרוב תמורת כ-150 מיליון שקל.

דורון ספיר, מנכ"ל ויזה כאל
דורון ספיר, מנכ"ל ויזה כאל צילום: עופר וקנין

בשל ירידה בעמלת הסליקה הצולבת, הרווח הנקי של כאל ממגזר הסליקה הסתכם ברבעון השלישי ב-8 מיליון שקל - ירידה של 50% לעומת הרבעון המקביל ב-2014. הרווח במגזר ההנפקה הסתכם ב-34 מיליון שקל - עלייה של 26% לעומת הרבעון המקביל.

הרווח הנקי של כאל הושפע לרעה גם מגידול בהוצאות תפעול ושיווק, שנבעו מהגברת התחרות ומהקמת מועדון פלייכארד יחד חברת התעופה אל על. מה שחיפה על התוצאות היה המשך הגידול בתחום האשראי הצרכני החוץ־בנקאי. כלומר, מתן הלוואות ללקוחות פרטיים שמשלמים עבור ההלוואות האלו שניתנות ללא ביטחונות בריבית שנתית הגבוהה מבין שלוש חברות כרטיסי אשראי, של 10.9%.

תיק האשראי הצרכני של כאל גדל ברבעון השלישי של 2015 בכ–16.5% ל–2.56 מיליארד שקל. מחזור העסקות בכרטיסי אשראי המונפקים בידי כאל הסתכם ברבעון השלישי ב–17.3 מיליארד שקל — עלייה של 8.6% לעומת הרבעון המקביל. בינואר־ספטמבר 2015 הסתכם מחזור העסקות בכרטיסים המונפקים בידי כאל ב–49.4 מיליארד שקל — עלייה של 8.3% לעומת התקופה המקבילה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker