סינרון פיספסה את תחזית ההכנסות - והמניה צונחת ב-18%

שינויים בשער החליפין וחולשה בשוק האירופי ובמזרח התיכון פגעו בהכנסות סינרון ■החברה רשמה גידול של 3% בהכנסות, והרווח הנקי נשאר ללא שינוי

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת סינרון, שמפתחת מכשור רפואי לתעשיית האסתטיקה, רשמה גידול של 3% בלבד בהכנסות ברבעון השלישי, והן הסתכמו ב-62 מיליון דולר. את החברה מסקרים ארבעה אנליסטים שצפו כי ההכנסות יעמדו על 66 מיליון דולר. שווי החברה לפני פתיחת המסחר בנאסד"ק עמד על 280 מיליון דולר, אך מניית החברה צונחת כעת ב-18%.

שינויים בשער החליפין פגעו בהכנסות החברה, שבנטרול שלהם הן היו עולות ב-18%. פעילות החברה הושפעה לרעה גם מחולשה באירופה ובמזרח התיכון, שם ההכנסות ירדו בכ-18%. לדברי מנכ"ל סינרון, עמית מרידור, הרבעון השלישי נחשב באופן מסורתי לחלש באירופה בגלל חופשת הקיץ, וגם הסביבה הכלכלית חלשה. כמו כן, החברה נפגעה מאובדן לקוח כתוצאה משינוי בעלות, שהשפיע בכ-2 מיליון דולר על שורת ההכנסות, לאור ביטול מיידי של ההסכם.

הרווח התפעולי ברבעון השלישי הסתכם בכ-1.3 מיליון דולר, כמחצית מהרווח התפעולי ברבעון המקביל. הקיטון נובע מהשקעות החברה בהוצאות מכירה ושיווק הקשורות להרחבה משמעותית של כוח המכירות של החברה בצפון אמריקה, כולל הקמת צוות מכירות ייעודי בתחום עיצוב הגוף. הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) הסתכם ב-900 אלף דולר או 3 סנט למניה, בדומה לרווח ברבעון המקביל ב-2014.

החברה מבצעת באחרונה שינוי במודל העסקי ובחלק ממוצריה היא מקבלת כסף הן על מכירת המוצר, והן גבייה נוספת על כל טיפול. לפי מרידור, כיום 70% מהכנסות החברה מגיעות ממוצרים והשאר משירותים, אבל הם מתכננים להגיע ליחס שווה בתוך שלוש שנים. השינוי בתמהיל משפר את רווחיות החברה.

מרידור הוסיף כי השנה הם הגדילו את ההשקעות שלהם על שיווק ומכירות, והם מצפים כי בשנה האחרונה ההשקעות שלהם יניבו פירות ויבואו לידי ביטוי בהגדלת המכירות.

עמית מרידור מנכ"ל סינרון
עמית מרידור, מנכ"ל סינרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker