עוד רבעון טוב לטאואר: ההכנסות צמחו ב-7% ל-244 מיליון דולר

הרווח הנקי של טאואר המתואם גדל ב-86% והסתכם ב-58 מיליון דולר ■ התחזית לרבעון הרביעי: הכנסות של 264-239 מיליון דולר

עמרי זרחוביץ'

יצרנית השבבים טאואר רשמה עוד רבעון מוצלח עם צמיחה אורגנית גבוהה. הכנסות החברה ברבעון השלישי הסתכמו ב-244 מיליון דולר, גידול של 8% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2014. מניית החברה הדואלית עולה עכשיו בתל אביב ב-3%.

הצמיחה האורגנית של החברה, בניכוי המיזם עם פנסוניק, גבוהה יותר והגיעה ל-23% לעומת הרבעון המקביל ב-2014. ההכנסות מהמיזם עם פנסוניק יחסית יציבות ולכן טאואר מציגה את גם את נתון הצמיחה בלעדיהן. כיום המפעלים של פנסוניק אינם מנצלים את מלוא יכולת הייצור שלהם, ויש קיבולת פנויה של עד כ-300 מיליון דולר בשנה, מתוכם טאואר מקווה לנצל את המפעל למכירות שנתיות של 200 מיליון דולר ב-2017.

ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר
ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר

טאואר רשמה גם שיפור מרשים ברווחיות. הרווח התפעולי החשבונאי (GAAP) ברבעון השלישי הסתכם ב-24 מיליון דולר, לעומת הפסד של 17 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח הנקי החשבונאי הסתכם ב-14 מיליון דולר או 18 סנט למניה, לעומת הפסד של 19 מיליון דולר או 37 סנט ברבעון המקביל ב-2014.

הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) הסתכם ב-58 מיליון דולר או 74 סנט, גידול של 86% לעומת הרווח הנקי ברבעון המקביל ב-2014. הפער בין הרווח החשבונאי לרווח הנקי נובע בעיקר מפחת והוצאות מימון. את החברה מסקרים שלושה אנליסטים שצפו רווח של 57 סנט למניה.

בעבר היווה החוב של טאואר משקולת על פעילותה, והמבנה הפיננסי שלה היה פחות טוב מאשר היום. בשנה האחרונה ביצעה החברה המרה מואצת של סדרת אג"ח להמרה, וצימצמה את החוב נטו ל-134 מיליון דולר, לעומת 348 בסוף הרבעון הרבעון השלישי של 2014. לאחר צמצום החוב היחס חוב נטו ל-EBITDA הוא 0.53.

טאואר נהנית מביקושים מאוד גבוהים,  שעוקפים את יכולת הייצור במפעלים שלהם. לכן, טאואר מבצעת כיום תוכנית השקעות להרחיב את כושר הייצור, וכך היא תוכל להיענות לעוד לקוחות. בינתיים חלק מהלקוחות שילמו לטאואר מקדמות בסך של 45 מיליון דולר כדי לשריין להם כושר ייצור במפעלי טאואר ל-2016 ואילך.

החברה צופה כי ההכנסות שלה ברבעון הרביעי יהיו בטווח של 264-239 מיליון דולר, המשקפות גידול של 12%-2% בהשוואה להכנסות ברבעון המקביל בשנה שעברה.

ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר-ג'אז, אמר: "אנו במקום הראשון בעולם מבין כל מתחרותינו, יצרניות השבבים, בשיעור הצמיחה במכירות בתשעת החודשים הראשונים של 2015 לעומת התקופה המקבילה אשתקד עם שעור צמיחה כולל של 19% ושעור צמיחה אורגנית של 28% (לא כולל המכירות למייקרון ולפנסוניק).

"רשמנו רמות שיא גם מבחינת פרויקטי הפיתוח של לקוחות והזכייה במוצרים חדשים - אותם אנו מודדים בעזרת כמות המסכות ו- design wins הנכנסים למפעלי הייצור, שעלו ב-13% בתשעת החודשים הראשונים של 2015 לעומת התקופה המקבילה אשתקד".

לידר: "מתרשמים לחיוב מההתפתחויות בחברה ברבעונים האחרונים"

סבינה לוי, אנליסטית בכירה בלידר שוקי הון, התייחסה לדו"חות החברה וכתבה: "אנו מתרשמים לחיוב מההתפתחויות בחברה ברבעונים האחרונים, לרבות הביקושים החזקים למוצריה במסגרת הפעילות הקיימת וכן התקשרות עם מספר לקוחות חיצוניים חדשים עבור המיזם ביפן. כמו כן, ראוי לציין לחיוב את הירידה ברמת המינוף של החברה אשר להערכתנו מפחיתה את הסיכון הגלום בפעילותה".

"אמנם טאואר פועלת בתעשייה מחזורית שמתאפיינת ברמת סיכון גבוהה ביחס לתעשיות המסורתיות, אולם היותה של החברה שחקנית נישתית יחסית המספקת ללקוחותיה פתרונות ייחודיים במסגרת הסכמים ארוכי טווח, הופכת אותה לדפנסיבית ביחס לסקטור. בנוסף, מעבר לביצועים הטובים של החברה במישור האורגני, אנו לא פוסלים אפשרות כי החברה תבצע בעתיד רכישות נוספות שיתמכו בהמשך התרחבותה בשווקי הליבה. אנו ממשיכים להמליץ על טאואר בתשואת יתר ומעלים את מחיר היעד ל-17 דולר (מ-14 דולר - ע"ז). על אף האמור, נציין כי מדובר באפיק השקעה שמתאפיין ברמת סיכון ותנודתיות גבוהות ביחס לסקטורים מסורתיים".

לוי ציינה כי "הגדלת המכירות של המיזם עם פנסוניק הן מכירות ברווחיות גבוהה, מכיוון שהביקושים שמזרימה פנסוניק למיזם מכסים את החלק הארי של ההוצאות הקבועות. אנו מעריכים כי שולי ה-EBITDA מהלקוחות החיצוניים נאמדים בכ-60%-65%".

מניית טאואר בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker