אמדוקס רשמה צמיחה של 3% בהכנסות ועקפה את תחזיות הרווח

החברה רשמה גידול של 9% ברווח הנקי המתואם, אך ברווח החשבונאי נרשמה ירידה של 9%, בעיקר כתוצאה מרכישת פעילות הבילינג של קומברס

עמרי זרחוביץ'

אמדוקס רשמה הכנסות של 927 מיליון דולר ברבעון הרביעי (שנת הכספים של אמדוקס מסתיימת בסוף ספטמבר), מתחת לתחזית האנליסטים להכנסות של 932 מיליון דולר. ההכנסות משקפות גידול של 2.1% בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה. החברה פירסמה את תוצאותיה הכספיות אמש בסיום המסחר בארה"ב, ומנייתה איבדה 3% במסחר המאוחר. הכנסות החברה הושפעו לרעה משינויים בשערי החליפין שבנטרול שלהם היו הכנסות החברה גבוהות ב-9 מיליון דולר.

בסעיף הרווח התפעולי החשבונאי (GAAP) רשמה אמדוקס ירידה של כ-13% ברבעון והוא הסתכם בכ-110 מיליון דולר. הסיבה לכך היא הוצאות בגין רכישת חברות, בהן נכסי ה-BSS של קומברס, וכן הוצאות חד פעמיות על ארגון מחדש בעקבות הרכישה. הרווח הנקי החשבונאי ירד ב-9% והסתכם ב-91 מיליון דולר או 59 סנט למניה בדילול מלא, בגבול העליון של תחזית החברה.

הרווח הנקי המתואם עמד ברבעון המקביל על 130 מיליון דולר או 84 סנט למניה, לעומת 124 מיליון דולר או 78 סנט למניה ברבעון המקביל. הרווח המתואם מנטרל הוצאות חד פעמיות, לרבות רכישות, וכן הוצאות על תגמול מבוסס מניות (אופציות לעובדים). תחזית האנליסטים היתה לרווח של 82 סנט למניה.

אלי גלמן, מנכ"ל אמדוקס צילום: נתן דביר

שנת הכספים של אמדוקס מסתיימת בסוף ספטמבר, ובסיכום שנתי עמדו הכנסותיה על 3.6 מיליארד דולר, עלייה של 2.2% לעומת ההכנסות בשנה שלפני כן. הרווח הנקי המתואם בשנת הכספים כולה עמד על 530 מיליון דולר או 3.38 דולר למניה, מעט מעל תחזיות האנליסטים.

אמדוקס עידכנה אמש גם על מספר עסקות שחתמה: וודאפון בריטניה בחרה באמדוקס לפרויקט לטרנספורמציה של מערכותיה לתמיכה עסקית ותפעולית בפעילותה בתחום הלקוחות הארגוניים (enterprise), במסגרת הסכם שירותים מנוהלים ארבע-שנתי; KT Corporation בקוריאה בחרה באמדוקס  לפרויקט טרנספורמציה אסטרטגי לקונסולידציה ומודרניזציה של פעילות החיוב של החברה.

בנוסף, Singtel בחרה באמדוקס לפרויקט טרנספורמציה בתחום הדיגיטל במסגרתו תספק אמדוקס ל-Singtel פלטפורמה חדשה לשירות עצמי ורכישות באינטרנט לשווקיה המרכזיים, סינגפור ואוסטרליה; בצפון אמריקה האריכה אמדוקס את הסכם השירותים המנוהלים שלנו עם Bell Canada בחמש שנים עד סוף 2022, והיא חתמה על הסכם חדש עם Rogers Communications למתן שירותים עבור תחומי פעילות עסקית מרובים לשלוש שנים עד סוף 2018".

החברה צופה כי ההכנסות שלה יצמחו ברבעון שמסתיים בסוף דצמבר ב-5%-1%. החברה שיקללה את ההכנסות עם השפעה שלילית של 1% בשינויים בשערי החליפין. עוד צופה החברה כי הרווח המתואם למניה יגדל ב-7.5%-3.5%.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker