הכנסות קמהדע ירדו ב-6% - וההפסד הנקי הוכפל

החברה סבלה ברבעון השלישי מחולשה במגזר ההפצה, ואישררה את התחזית השנתית להכנסות של 73-70 מיליון דולר

עמרי זרחוביץ'

חברת קמהדע, שמפתחת תרופות מבוססות חלבוני פלסמה, רשמה ירידה של 6% בהכנסות ברבעון השלישי, והן הסתכמו ב-16.1 מיליון דולר. הירידה היא תוצאה של חולשה במגזר ההפצה, שהניב הכנסות רבעוניות של 6.5 מיליון דולר, לעומת 8 מיליון דולר ברבעון המקביל.

ברבעון השלישי רשמה החברה הפסד תפעולי של 4 מיליון דולר, לעומת 2.7 מיליון דולר ברבעון המקביל. הגידול בהפסד הוא תוצאה של עלייה בהוצאות המחקר והפיתוח, וכן בירידה ברווח הגולמי. שיעור הרווח הגולמי עמד על 23%, לעומת 26% ברבעון המקביל. הסיבה לכך היא תמהיל מוצרים שונה שהביא לירידה ברווח הגולמי במגזר המוצרים התעשייתיים.

עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע
עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדעצילום: נטי לוי

ההפסד הנקי עמד ברבעון השלישי על 4.6 מיליון דולר או 13 סנט למניה, לעומת 2.9 מיליון דולר או 9 סנט למניה ברבעון השלישי של 2014. ההפסד הנקי המתואם (Non-GAAP) הסתכם ב-4.1 מיליון דולר, לעומת 1.9 מיליון דולר ברבעון המקביל.

באחרונה הודיעה קמהדע על הסכם עם חברת בקסלטה (Baxalta) להרחבת הספקת התרופה Glassia שפותחה על ידי קמהדע. בעקבות הרחבת ההסכם תוגדל אספקת גלסיה לבקסלטה ב-50 מיליון דולר וכתוצאה מכך קמהדע צופה שסך ההכנסות שצפוי מההסכם, החל מאוגוסט 2010 ועד לסוף 2018, יגדל למינימום של 240 מיליון דולר. "הארכת ההסכם מחזקת את הביטחון שלנו ביכולתנו לעמוד ביעד ההכנסות שלנו לשנת 2017 - הכנסות של 100 מיליון דולר -  הכוללות צמיחה של כ-75%  במגזר המוצרים התעשייתיים", ציין עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע.

קמהדע אישררה את תחזית ההכנסות השנתיות שלה ב-2015 שיהיו בטווח של 73-70 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 72 מיליון דולר ב-2014. מתוך הכנסות אלו, 47-45 מיליון דולר צפויים להגיע ממכירת תרופות מקוריות והשאר מפעילות ההפצה של קמהדע, במסגרתה מפיצה החברה תרופות של חברות אחרות. החברה מציינת כי תחזית ההכנסות לוקחת בחשבון גם השפעת מט"ח שלילית צפויה בסך של כ-2 מיליארד דולר הקשורה למכירות מוצרים בארץ וברוסיה.

החברה עידכנה כי ברבעון הראשון של 2016 היא מתכננת להתחיל ניסוי קליני שלב 2 בתרופה אלפא 2 אנטיטריפסין (AAT) למניעת דחיית השתלת ריאה ברבעון הראשון של 2016. כמו כן, החברה מצפה לדווח על התוצאות משלב 3 של הניסוי לטיפול בכלבת בשיתוף פעולה עם קדריון, השותף האמריקאי שלהה, עד סוף השנה, ואז להגיש בקשה לאישור שיווק בחודשים הראשונים של 2016.

מניית קמהדע בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker