התחזקות הדולר העבירה את אדמה לירידה של 9% בהכנסות

הרווח התפעולי של החברה התכווץ בכ-30% ל—50 מיליון דולר

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אדמה הנמצאת בשליטת כמצ'יינה הסינית ודסק"ש מקבוצת אי.די.בי, הציגה בדו"חות הרבעון השלישי שפירסמה היום (ג') הפסד נקי של 4.6 מיליון דולר בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה, אז נהנתה מרווח נקי של 24 מיליון דולר.

ההפסד ברבעון הנוכחי נגרם בשל ירידת שערי המטבעות בעולם אל מול הדולר. הכנסות אדמה ברבעון הסכתמו בירידה של כ—9% והסתכמו ב—696 מיליון דולר, בהשוואה ל—761 מיליון דולר ברבעון המקביל ב—2014. במונחי מטבעות מקומיים הצליחה אדמה להציג גידול של 9.5% הרבעון ו—6% במהלך תשעת החודשים הראשונים של השנה. הרווח התפעולי של החברה התכווץ בכ-30% ל—50 מיליון דולר, בהשוואה ל-70 מיליון דולר ברבעון המקביל ב—2014. רווח ה-EBITDA ירד ב—20% ל-92 מיליון דולר.

מנכ"ל אדמה, חן ליכטנשטיין
מנכ"ל אדמה, חן ליטנשטייןצילום: יונתן בלום

לפני מספר ימים פירסמה דסק"ש את האינדיקציות הראשוניות אותם קיבלה מחברת הייעוץ העסקי־כלכלי גיזה זינגר אבן — לגבי שווייה הכלכלי של אדמה לצורך העסקה הנרקמת למיזוגה של יצרנית חומרי ההדברה אדמה לתוך חברת האגרוכימיה הסינית סנונדה – והעריכה את שוויה לפי 2.4 מיליארד דולר.

שווי זה אינו מביא בחשבון את הסינרגיה הצפויה לאדמה עם מיזוגה לתוך סנונדה, ובהמשך רכישה של שלוש חברות סיניות מכמצ'יינה: ג'יאנגסו, מאידאו וג'יאנגסו הואיה. השווי שלפיו העריכה גיזה את אדמה דומה לשווי שלפיו רכשה כמצ'יינה מידי כור (שמוזגה לתוך דסק"ש) באוקטובר 2011 את השליטה באדמה. ואולם אז העסקה שיקפה לאדמה פרמיה של כ–45% לעומת שווי השוק שלה דאז.השלמתה של העסקה צפויה להיות במחצית השנייה של 2016. בהתאם להערכות השווי, ובהתחשב בהיקפי הדיווידנדים שיחולקו על ידי אדמה, כמצ'יינה צפויה להחזיק בחברה הממוזגת כ–47%; דסק"ש תחזיק בכ–27% ובעלי מניות מהציבור יחזיקו בכ–26%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker