רבעון חזק נוסף לגב ים: הרווח הנקי מנדל"ן הסתכם בכ-52 מיליון שקל - גידול של כ-30%

הכנסות החברה מהשכרת מבנים הסתכמו ברבעון בכ-98 מיליון שקל, גידול של כ-8% לעומת הרבעון המקביל ■ רפי ביסקר: "השיפור הוא בראש ובראשונה פרי של צמיחה אורגנית על ידי ייזום ובנייה רחבי היקף, תוך שמירה לאורך זמן על שיעורי תפוסה העולים על 95%"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מניית גב ים, הנמנית על קבוצת נכסים ובנין של אי.די.בי, עלתה ב-3 השנים האחרונות בכ-90% - כפול מהעליות במדד נדל"ן 15. העליות החדות נבעו בעיקר מצמיחה מתמשכת בפעילות, שבאה לידי ביטוי בגידול של 40% בהכנסות משכר דירה תוך חמש שנים, לרמה שנתית של יותר מ-400 מיליון שקל. כל זאת, בשעה שהחברה, המתמחה בהקמה ובניהול של פארקי היי-טק, ממשיכה לשמור על רמת נזילות גבוהה של כ-650 מיליון שקל, המאפשרת להמשיך בפעילות הייזום.

הדו"חות לרבעון השלישי 2015 של גב-ים שפורסמו הבוקר (א') מלמדות שהחברה ממשיכה במגמה המאפיינת אותה ב-5 השנים האחרונות. הכנסות החברה מהשכרת מבנים הסתכמו ברבעון בכ-98 מיליון שקל, גידול של כ-8% לעומת הרבעון המקביל ב-2014. ההכנסות בתשעת החודשים הראשונים של 2015 עמדו על כ-292 מיליון שקל, גידול של כ-9% לעומת התקופה המקבילה.

רפי ביסקר, יו"ר דירקטוריון גב-ים
רפי ביסקר, יו"ר דירקטוריון גב-יםצילום: ניר קידר

"השיפור הוא בראש ובראשונה פרי של צמיחה אורגנית על ידי ייזום ובנייה רחבי היקף, תוך שמירה לאורך זמן על שיעורי תפוסה העולים על 95% ושיפור מתמשך בכל הפרמטרים התפעוליים", הסביר רפי ביסקר, יו"ר דירקטוריון גב-ים. "החברה נמצאת כיום בפעילות ייזום אינטנסיבית ורחבת היקף באזורי ביקוש, כך שעם השלמתם תעמוד מצבת הנכסים המניבים שלנו על כ-880 אלף מ"ר. עם אכלוסם המלא, הנכסים יניבו כ-430 מיליון שקל בשנה", הוסיף אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב-ים.

בין היתר, גב ים מחזיקה במרכזי ופארקי היי-טק בחיפה (פארק מתם) ובשלושה מרכזי היי-טק בהרצלייה פיתוח, בתפוסה ממוצעת של כ-97%. בהרצלייה משכירה גב ים משרדים לחברת אפל העולמית, כשבאחרונה אפל שכרה 7 קומות נוספות בבניין שהקמתו תושלם עד סוף השנה. בנוסף, גב ים מחזיקה בפארק גב-ים נגב בבאר-שבע. יעקובוביץ הדגיש שלצד מטה הסייבר הלאומי, שורה של חברות היי-טק בינלאומיות וישראליות החליטו לפתוח משרדים בפארק נגב, כך שעם השלמתו יכיל הפארק כ-200 אלף מ"ר.

בתשעת החודשים הראשונים של 2015 הציגה גב ים גידול בכלל הפרמטרים התפעוליים. בנוסף לגידול בהכנסות מהשכרת מבנים, הרווח התפעולי התזרימי ( EBITDA), המנכה הכנסות והוצאות שאינן תזרימיות, הסתכם ברבעון בכ-90 מיליון שקל, עלייה של כ-10%. הרווח הנקי מנדל"ן (FFO) המאוחד הסתכם ברבעון בכ-52 מיליון שקל, גידול של כ-30%. הגידול בפרמטרים השונים נבע, בעיקר, מאכלוס של נכסים מניבים חדשים.

במהלך הרבעון רשמה גב ים שערוכים חיוביים של 31 מיליון שקל, בהשוואה ל-25 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2014. כ-25 מיליון שקל נבעו משערוך של נכסים מניבים ובהקמה - והיתרה משערוך כלל עתודות הקרקע של החברה. ברבעון השני של השנה ערכה החברה שערוך של כלל נכסיה המניבים, כך שבתשעת החודשים הראשונים של 2015 רשמה בסך הכול שערוכים חיוביים של 168 מיליון שקל, בהשוואה ל-123 מיליון שקבל בתקופה המקבילה ב-2014.

הוצאות המימון הסתכמו ברבעון השלישי ב-42 מיליון שקל, גידול של 13.5% לעומת הרבעון המקביל. החברה ביצעה ברבעון הפרשה של 8 מיליון שקל בשל עלייה של 0.3% במדד מדד המחירים לצרכן. בחברה הדגישו כי הסכמי השכירות עליהם היא חותמת צמודים למדד, והשווי ההוגן של הנדל"ן המניב נגזר, בין היתר, מדמי השכירות הצמודים, כך שהנדל"ן להשקעה מהווה הגנה כלכלית לטווח ארוך, כנגד ההתחייבויות הפיננסיות של גב ים, שרובן צמודות למדד.

בשורה התחתונה, הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות בגב ים הסתכם ברבעון השלישי בכ-42 מיליון שקל, לעומת כ-39 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - גידול של כ-8%. בתשעת החודשים הראשונים של 2015 הסתכם ברווח הנקי בכ-218 מיליון שקל, קפיצה של 37%. מניית גב ים עולה לאחר הדו"חות בכ-0.5%. החברה נסחרת לפי שווי של 2.33 מיליארד שקל, כ-38% מעל ההון העצמי המיוחס לבעלים.

בן נובו שלם, מנהל מחלקת המחקר בית ההשקעות אפסילון, הדגיש כי התוצאות של גב ים מצוינות. "החברה הציגה גידול במרבית הפרמטרים הפיננסים, שנבע בעיקר מהשלמה של פרויקטים חדשים. חשוב לציין שתנופת הייזום עדיין נמצאת בעיצומה, והחברה ממשיכה ליזום פרויקטים שצפויים כבר בתקופה הקרובה להגדיל את הכנסותיה. לאור שיעורי ההיוון הגבוהים שלפיהם משוערכים נכסי החברה (הערכות שמרניות – ע"א) והפוטנציאל הרב בפעילות הייזום, אנחנו ממליצים על מניית גב ים במחיר יעד של 134 שקל (אפסייד של 15.5%)".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker