סייבר ארק שוב עקפה את התחזיות: ההכנסות זינקו ב-43%

הכנסות החברה הסתכמו ב-40 מיליון דולר, והחברה רשמה גידול חד של 32% ברווח הנקי המתואם

עמרי זרחוביץ'

השבוע פירסמה חברת האבטחה FireEye את תוצאותיה הרבעוניות. החברה הורידה תחזיות להמשך השנה והסבירה שהירידה בהיקף התקיפות מסין פוגעת בפעילות החברה. מניית FireEye צנחה ב-25%, וגם שאר מניות הסייבר סבלו מסנטימנט שלילי. ואולם מהדו"חות של חברות הסייבר שכבר פורסמו, בהן של סייבר ארק, נראה שאין האטה בשוק. הכנסות סייבר ארק ברבעון השלישי זינקו ב-43% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2014, והן הסתכמו ב-40 מיליון דולר. לעומת הרבעון הקודם מדובר בגידול של 10%.

חברת סייבר ארק, שהונפקה לפני למעלה משנה, הכתה מאז את התחזיות בכל הרבעונים, וכך גם ברבעון השלישי. האנליסטים צפו כי ההכנסות יהיו 37 מיליון דולר. מניית החברה יורדת כעת ב-3%.

מייסד ומנכ"ל סייבר ארק, אודי מוקדי
מייסד ומנכ"ל סייבר ארק, אודי מוקדי צילום: סייבר ארק

ההכנסות ממכירת רשיונות זינקו ב-49% לעומת הרבעון המקביל, והן הסתכמו בכ-25 מיליון דולר (62% מההכנסות). ההכנסות מתחזוקה ושירותים נוספים הסתכמו בכ-15 מיליון דולר (38% מההכנסות).          

סייבר ארק הגדילה את ההשקעה שלה במחקר ופיתוח בשנה האחרונה – ב-54% לעומת הרבעון המקביל – אך בשורה התחתונה היא רווחית. זאת, לעומת חברות צמיחה רבות שמשקיעות סכומים רבים במחקר ופיתוח, ולכן השורה התחתונה שלהן שלילית או נמוכה מאוד. הרווח התפעולי החשבונאי (GAAP) עמד על 8.3 מיליון דולר – גידול של 7.7%. הרווח התפעולי המתואם (Non-GAAP) זינק ב-32% והסתכם בכ-11 מיליון דולר.

הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-9.2 מיליון דולר או 26 סנט למניה, לעומת 5.9 מיליון דולר או 20 סנט למניה ברבעון המקביל. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 13 סנט למניה. הרווח המתואם מנטרל הוצאות של 2.8 מיליון דולר על תגמול מבוסס מניות (אופציות לעובדים), והוצאות חד פעמיות, למשל הוצאות הקשורות לרכישות.

החברה העלתה תחזיות לרבעון הרביעי והיא צופה כי ההכנסות שלה יעמדו על כ-44-43 מיליון דולר, גידול של כ-48% בהשוואה להכנסות שלה ברבעון המקביל ב-2014. עוד היא צופה כי הרווח הנקי למניה יהיה בטווח של 20-18 סנט למניה. תחזית האנליסטים היתה להכנסות רבעוניות של כ-41.3 מיליון דולר ו-17 סנט בלבד למניה.

סייבר ארק נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 1.55 מיליארד דולר לאחר שאיבדה כ-20% משוויה בתוך שלושה חודשים. החברה מתמחה בהגנה מפני מתקפות סייבר מתוחכמות ואיומים מתקדמים. מוצרי החברה מציעים יכולות מעקב ומזהים בזמן אמת פעילות בלתי שגרתית של משתמשים במערכת המחשבים הארגונית. לפני כחודש הודיעה החברה על רכישת Viewfinity הישראלית, שמתמקדת בכלל המשתמשים בארגון. חודשיים לפני כן הודיעה סייבר ארק על רכישת סטארט-אפ ישראלי נוסף, סייברטינל, שמוסיפה לסייבר ארק יכולות זיהוי מוקדמות יותר של מתקפות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker