דו"חות אחרונים כחברה עצמאית? הכנסות איזיצ'יפ זינקו ב-60%; צופה האטה בטווח הקצר

ביצועי החברה היו בהתאם לתחזיות האנליסטים: הרווח הנקי המתואם של החברה זינק ב-35% והסתכם ב-11.5 מיליון דולר ■ החברה פירסמה מכתב נוסף לבעלי המניות לקראת ההצבעה על מכירתה למלאנוקס

עמרי זרחוביץ'

שבוע לפני סיום ההצבעה של בעלי המניות על מכירתה למלאנוקס, פירסמה איזיצ'יפ תוצאות כספיות טובות לרבעון השלישי, אך תחזיות מאכזבות לרבעון הנוכחי. הכנסות החברה זינקו ב-60% והסתכמו ב-30.7 מיליון דולר, בדומה לתחזיות של שלושת האנליסטים שמסקרים את החברה.

החברה רשמה רווח תפעולי חשבונאי (GAAP) של 4.9 מיליון דולר, גידול של 27% בהשוואה לרווח ברבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח הנקי החשבונאי עמד על 5.2 מיליון דולר או 17 סנט למניה בדילול מלא, לעומת 4.2 מיליון דולר או 14 סנט למניה ברבעון המקביל בשנה שעברה. בהשוואה לרבעון הקודם, נרשמה ירידה של כ-4% ברווח הנקי. הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) זינק ב-35% והסתכם ב-11.5 מיליון דולר או 36 סנט למניה.

אלי פרוכטר, מנכ"ל איזיצ'יפ
אלי פרוכטר, מנכ"ל איזיצ'יפצילום: חגי פריד

הרבעון הרביעי של השנה צפוי להיות קודר יותר בשביל איזיצ'יפ, שאולי יהיה האחרון שלה כחברה ציבורית נפרדת. החברה צופה שההכנסות יעמדו על 25 מיליון דולר, צמיחה של 12% מעל להכנסות ברבעון המקביל ב-2014. עם זאת, תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 33 מיליון דולר. החברה סבורה כי ההאטה בפעילות שלה ברבעון הרביעי היא רק לטווח הקצר, ולא משקפת את ביצועיה בטווח הארוך. "אנחנו מאמינים כי חשוב שיהיה לבעלי המניות את התחזית המעודכנת כשהם באים לקבל החלטות משמעותיות לגבי ההשקעות העתידיות שלהם בחברה", אמר המנכ"ל אלי פרוכטר.

פרוכטר מנהל באחרונה קמפיין לשכנוע בעלי המניות של איזיצ'יפ להצביע בעד העסקה עם מלאנוקס, שבמסגרתה תימכר איזיצ'יפ בסכום של 811 מיליון דולר – 25.5 דולר למניה. המתנגדת העיקרית לעסקה, קרן הגידור רייג'ינג קפיטל, קיבלה אתמול חיזוק מחברת הייעוץ גלאס לואיס. המתנגדים טוענים כי החברה נמכרת בשווי נמוך מדי וכי לא מוצה תהליך המכירה. כמו כן, הם סבורים כי למעבד החדש שפיתחה איזיצ'יפ - NPS  - יש פוטנציאל גבוה מאוד. עם זאת, שתי חברות ייעוץ, ISS האמריקאית ואנטרופי הישראלית, ממליצות לתמוך בעסקה.

במקביל לדו"חות פירסמה איזיצ'יפ מכתב נוסף לבעלי המניות בו ענתה על טענות המתנגדים. "פנינו ל-8 חברות בשוק הסמי-קונדקטור, ולא קיבלנו אף הצעה גבוהה יותר", כתבו במכתב. עוד התייחסו באיזיצ'יפ לטענה כי המיזוג בין שתי החברות הוא הסכם "בין חברים", וכתבו כי פרוכטר ומנכ"ל מלאנוקס אייל ולדמן הם לא חברים, והם נפגשו בעבר רק מספר פעמים מתוקף תפקידם המקצועי.

מניית איזיצ'יפ בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker