סאפיינס רשמה צמיחה של 14% בהכנסות ושיפרה את הרווחיות

החברה רשמה גידול של 42% ברווח הנקי המתואם - ל-5.8 מיליון דולר ■ המנכ"ל רוני על-דור: ההשקעה בחדשנות המוצרים הוכחו כיעילות

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

חברת סאפיינס, שמספקת מערכות תוכנה לחברות ביטוח, רשמה צמיחה דו-ספרתית בהכנסות, וממשיכה להציג רווחיות תפעולית משופרת. הכנסות החברה ברבעון השלישי הסתכמו ב-46 מיליון דולר, גידול של 14% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל. בנטרול השפעת השינוי בשערי חליפין, הצמיחה בהכנסות היתה מעל 20%. החברה, שבשליטת פורמולה מערכות, נסחרת בתל אביב ובנאסד"ק לפי שווי כ-580 מיליון דולר, לאחר ששוויה זינק ב-55% בשנה האחרונה.

הרווח התפעולי המתואם (Non-GAAP) של סאפיינס הסתכם ב-7 מיליון דולר, לעומת 4.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. השיפור המשמעותי הוא בשיעור הרווחיות התפעולי שעלתה מ-10.9% ל-15.1%. ברבעון הקודם עמד שיעור הרווחיות התפעולית על 14.7%.

צילום: אייל טואג

הרווח הנקי המתואם המיוחס לבעלי המניות עלה ברבעון השלישי בכ-42% והסתכם ב-5.8 מיליון דולר או 12 סנט למניה בדילול מלא, לעומת רווח של 4.1 מיליון דולר או 8 סנט למניה ברבעון המקביל ב-2014.

סאפיינס צופה שההכנסות השנתיות שלה ב-2015 יהיו 180-176 מיליון דולר, שמשקפים צמיחה שנתית של 14%-11%. לחברה יש בקופת המזומנים כ-85 מיליון דולר, ובאחרונה היא עידכנה את המשקיעים כי בכוונתה לבצע הנפקת מניות, במסגרתה תגייס עד 80 מיליון דולר. ככל הנראה, החברה מגייסת כסף כדי לבצע רכישות נוספות.

רוני על-דור, מנכ"ל סאפיינס: "אנו חשים את היתרונות של המודל העסקי שלנו, דבר שהתבטא בעלייה במרווחים התפעוליים, וזאת כתוצאה משיפור בעסקי הליבה שלנו שהובילו למבנה עלויות יעיל יותר. המשכנו לשפר את מעמדנו התחרותי בשוק וההשקעות בחדשנות המוצרים הוכחו כמועילות והביאו עמן זכיות נוספות ודריסת רגל רחבה בקרב לקוחות קיימים. הדרישה למוצרים שלנו נשארה איתנה ואנו בטוחים בתחזית שלנו להמשך השנה".

סאפיינס מספקת פתרונות תוכנה בתחומי פנסיה, ביטוח חיים, ביטוח אלמנטרי וביטוח משנה. היא מתאימה את התוכנה שלה לצרכים הספציפיים של כל חברת ביטוח, וברוב המקרים גם מנהלת את היישום וההטמעה של המערכת בחברה. בשנה האחרונה נכנסה החברה לשוק הפולני והעמיקה את נוכחותה באזור אסיה באמצעות שתי רכישות שביצעה, חברה הודית וחברה פולנית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker