סרגון רשמה ירידה בהכנסות - והמניה צונחת ב-17%

לפי החברה, הירידה בהכנסות היא תוצאה של תהליך מיקוד עסקי במסגרתו היא בוחרת לקחת עסקות רווחיות יותר - דבר שכבר בא לידי ביטוי בשורה התחתונה

עמרי זרחוביץ'

חברת סרגון הדואלית הציגה תוצאות מאכזבות לרבעון השלישי ומניית החברה נופלת בכ-17% בפתיחת המסחר בנאסד"ק. החברה רשמה הכנסות של כ-85 מיליון דולר ברבעון השלישי, ירידה של כ-14% בהשוואה להכנסות ברבעון המקביל בשנה שעברה. את החברה מסקרים שלושה אנליסטים שצפו כי הכנסות סרגון יעמדו על כ-92 מיליון דולר.

סרגון, שמספקת פתרונות בשוק התמסורת האלחוטית, מבצעת בשנה האחרונה תהליך התייעלות ומיקוד עסקי שבאו לידי ביטוי גם בגידול של 45% בשוויה, שעמד לפני המסחר היום על כ-130 מיליון דולר. העלייה במחיר המניה עדיין לא חיפתה על ירידה של 56% בשווי החברה בשנתיים האחרונות.

עירא פלטיצילום: אורה בשן

"הירידה בהיקף ההכנסות נבעה בעיקר מהיוזמות שנקטנו לשיפור הרווחיות, כגון ניתוח מעמיק וגישה סלקטיבית יותר במימוש הזדמנויות עסקיות. בנוסף, ייצרנו ברבעון השלישי תזרים מזומנים חיוביים של למעלה מ-7 מיליון דולר, אשר נוצל לצמצום החוב", הסביר מנכ"ל החברה, עירא פלטי. במסגרת התהליך האסטרטגי שביצעה החברה היא סגרה מפעל בסלובקיה וקיצצה במצבת כוח האדם. בנוסף, החברה שמה דגש על השורה התחתונה, ולא על הצמיחה בהכנסות. לכן החליטה החברה לבחור לבצע רק עסקות רווחיות יותר.

הרווח התפעולי המתואם (Non-GAAP) עמד על 7.5 מיליון דולר ברבעון השלישי לעומת רווח אפסי ברבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-3.7 מיליון דולר או 0.05 דולר למניה, לעומת הפסד נקי של 3.5 מיליון דולר או 0.05 דולר ברבעון המקביל. תחזיות האנליסטים היו לרווח של 0.03 דולר למניה.

מניית סרגון בשלוש השנים האחרונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker