הנכסים החדשים של סלע נדל"ן הגדילו את ההכנסות שלה ב-39%

ה-FFO הריאלי למניה גדל ב-10% והסתכם בכ-40 אגורות ■ מתחילת השנה רכשה הקרן נכסים בהיקף של 553 מיליון שקל

עמרי זרחוביץ'

קרן הריט סלע נדל"ן דיווחה על גידול של 39% בהכנסות מדמי שכירות ותפעול נכסים ברבעון השלישי, והן הסתכמו בכ-34 מיליון שקל. הגידול בהכנסות נובע מרכישת נכסים חדשים, והחברה לא מציינת האם נרשם גידול בהכנסות מהנכסים שהיו בבעלותה בשנה שעברה. החברה נסחרת לפי שווי של כ-820 מיליון שקל.

בשורה התחתונה נרשם גידול חד יותר והרווח הנקי הסתכם בכ-20 מיליון שקל – פי שניים מהרווח הנקי של החברה ברבעון המקביל. הרווח מתחילת השנה הגיע לכ-40 מיליון שקל, בדומה לרווח הנקי ב-2014 כולה. מתחילת השנה רשמה החברה גידול של 47% ב-FFO הריאלי, שהסתכם ב-47.7 מיליון שקל. ה-FFO הוא הרווח הנקי בניכוי הכנסות והוצאות חד פעמיות, כולל רווחים ממכירת נכסים ושינוי בשווי ההוגן של נכסים. ה-FFO הריאלי למניה גדל בשיעור נמוך יותר, של 10%, בעקבות הנפקת המניות והוא הסתכם ב-40.4 אגורות.

יו"ר סלע קפיטל שמואל סלבין
יו"ר סלע קפיטל שמואל סלביןצילום: דודו בכר

הוצאות המימון של החברה עלו ב-25% והסתכמו ב-22.5 מיליון שקל. הגידול בהוצאות המימון הושפע מהעלייה בהיקף החוב של החברה, אך העלייה קוזזה כתוצאה מירידה בעלות החוב כתוצאה מהריבית הנמוכה. החברה הפרישה כ-5 מיליון שקל להתאמות שווי הוגן של נדל"ן להשקעה. כ-36 מיליון שקל הופחתו כתוצאה מעלויות של רכישת נכסים, ומנגד נזקפו שערוכים חיוביים בסך של כ-31 מיליון שקל בחלק מהנכסים המניבים של החברה, כתוצאה מעלייה בשכר הדירה ומרידה בשיעור ההיוון בנכסים אלה.

נכון לסוף ספטמבר יש לחברה מזומנים בהיקף של 153 מיליון שקל, לעומת 31 מיליון שקל בסוף 2014. במהלך השנה גייסה החברה כ-308 מיליון שקל בהנפקת מניות, וכ-250 מיליון שקל בהנפקת אג"ח, וכן קיבלה אשראי מהבנק בהיקף של 65 מיליון שקל. מנגד, הוציאה החברה כ-450 מיליון שקל על רכישת נדל"ן להשקעה. כמו כן, החברה שילמה דיווידנד של 30 מיליון שקל לבעלי המניות, והיא הודיעה היום על תשלום נוסף של כ-11 מיליון שקל.

לחברה יש החזקה ב-25 נכסים, בהם בנייני משרדים, מסחר, תעשייה, תחנות תדלוק ומלון, ששווים הכולל מסתכם בכ-1.9 מיליארד שקל. השטח הכולל של הנכסים הוא כ-168 אלף מ"ר, וכן 100 אלף מ"ר שטחי חניה, ומספר השוכרים בו מגיע לכ-330. שיעור התפוסה בנכסי החברה הוא 93.5%.

מתחילת השנה רכשה החברה שבעה נכסים, בהם "קניון רמלוד" ברמלה, הבניין המשולש באור יהודה, בניין סמסונג ברמת גן, בניין משרדים בהוד השרון, מבנה לוגיסטי בלוד ושליש ממלון רימונים באילת בהיקף כספי כולל של 553 מיליון שקל, שצפויים להניב הכנסה שנתית נטו (NOI) בסך של כ-44 מיליון שקל.

מניית סלע נדל"ן מתחילת השנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker