ורינט הורידה את התחזיות השנתיות - והמניה נפלה ב-7% לאחר המסחר

החברה רשמה גידול של 4.5% בהכנסות שהסתכמו ב-297 מיליון דולר ■ הוצאות גבוהות על אופציות לעובדים השפיעו לרעה על ההפסד החשבונאי

עמרי זרחוביץ'

חברת ורינט רשמה גידול מתון בהכנסות הרבעוניות, אך פירסמה תחזיות מאכזבות שהפילו את המניה ב-7% לאחר המסחר אמש. ההכנסות ברבעון שהסתיים בסוף יולי הסתכמו ב-297 מיליון דולר, גידול של 4.5% בהשוואה להכנסות ברבעון המקביל בשנה שעברה. בתחום העיקרי של החברה, מודיעין עסקי, לא רשמה החברה צמיחה והכנסותיה הסתכמו בכ-160 מיליון דולר.

הרווח התפעולי החשבונאי (GAAP) של החברה צנח ל-4 מיליון דולר לעומת 11.5 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד הנקי החשבונאי המיוחס לבעלי המניות ירד ב-8.5% ועמד על 11.2 מיליון דולר.

דן בודנרצילום: מוטי מילרוד

התוצאות של ורינט במונחי Non-GAAP היו טובות יותר מכיוון שהן מנטרלות הוצאות חד פעמיות, למשל על רכישות או אופציות לעובדים. הרווח התפעולי המתואם (Non-GAAP) הסתכם ב-59 מיליון דולר לעומת 58.5 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי המתואם עלה בשיעור גבוה יותר - של 5.2% - והוא הסתכם ב-44 מיליון דולר. הרווח הנקי הושפע לרעה משינויים בשערי החליפין. ההבדל בין הרווח המתואם להפסד החשבונאי הוא בעיקר בגין הוצאות של 23 מיליון דולר על אופציות לעובדים, לעומת 14.5 מיליון דולר ברבעון המקביל, וכן פחת בהיקף של 20.5 מיליון דולר.

החברה פירסמה תחזית מעודכנת לשנת הכספים שנגמרת ב-31 בינואר 2016, פחות טובה מהתחזית הקודמת. החברה צופה כי ההכנסות שלה יהיו בטווח של 1.23-1.18 מיליארד דולר לעומת תחזית קודמת להכנסות של 1.25-1.20 מיליארד דולר. התחזית המעודכנת משקפת צמיחה של 8% בהשוואה להכנסות החברה בשנה שעברה. כמו כן, החברה צופה כי הרווח למניה בדילול מלא יעמוד על 3.45 דולרים. התחזית הקודמת היתה לרווח למניה של 3.75-3.55 דולר.

ורינט פועלת בתחום של ניתוח מידע המגיע ממקורות מגוונים, בהם מצלמות אבטחה, שיחות טלפון והאינטרנט. ורינט, שפועלת בתחום של מודיעין עסקי וביטחוני, מפיקה תובנות מהמידע שמגיע אליה באמצעות טכנולוגיה שפיתחה. התובנות שהיא מפיקה משמשות את הלקוחות שלה בהחלטות שהם מקבלים - למשל בתחום של אבטחה פיזית של מתקנים או בשירות לקוחות.

באחרונה הודיעה החברה על אזרוח של פתרון הסייבר שלה, שמתבסס גם הוא על יכולת של הפקת תובנות ממידע שמגיע ממקורות שונים. ורינט נכנסה לתחום האבטחה לפני כמה שנים, אך שיווקה מוצרים רק לשוק הביטחוני. ואולם החלק של העסקים הפרטיים בשוק האבטחה הוא גדול יותר (70%), ולכן ורינט החליטה להתאים את הפתרון שלה גם לארגונים פרטיים. בשיחה עם אנליסטים לאחר פרסום הדו"חות עידכן המנכ"ל דן בודנר כי החברה קיבלה הזמנה ראשונה, וכי היא משקיעה מאמצים רבים בהגדלת המודעות, וכן בשיווק לארגונים עסקיים.

מניית ורינט בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker