גולף הפסידה 6.6 מיליון שקל ברבעון השני; אהרון מידן עוזב את תפקיד היו"ר

הרכישות של כיתן, עדיקה ו-TOPSHOP תרמו להכנסות קבוצת גולף, אך פגעו בשורה התחתונה ■ יוחנן לוקר יחליף את מידן בתפקיד יו"ר קבוצת גולף

עמרי זרחוביץ'

קבוצת גולף רשמה גידול במכירות כתוצאה מהוספת פעילויות, אך בשורה התחתונה חברת האופנה הציגה חולשה. בתגובה איבדה מניית החברה 5.9% ושווי השוק שלה עומד על כ-405 מיליון שקל. במקביל לפרסום התוצאות הודיע יו"ר החברה אהרון מידן שהוא מתפטר מתפקידו לאחר פחות משנתיים בתפקיד. מידן יוחלף על ידי יוחנן לוקר, לשעבר המזכיר הצבאי של ראש הממשלה, מבכירי כלל תעשיות, בעלת השליטה בחברת גולף.

המכירות ברבעון הסתכמו בכ-193 מיליון שקל – עלייה של כ-2.4%. הגידול הוא תוצאה של השלמת רכישתן של הרשתות כיתן ו-TOPSHOP ופלטפורמת השיווק האינטרנטית עדיקה בחודשים האחרונים.

אהרון מידןצילום: עופר וקנין

גולף ציינה כי חג הפסח חל בשנה שעברה בתחילתו של חודש אפריל, כך שמכירות החג בוצעו במהלך הרבעון הראשון של השנה. ההפסד התפעולי הסתכם בכ-3.9 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-26.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההפסד הנקי עמד על 6.6 מיליון שקל, לעומת רווח של כ- 19.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

מכירות אופנת ההלבשה גדלו ב-9.7% והסתכמו בכ-105.6 מיליון שקל. התחום הזה הניב ברבעון השני הפסד תפעולי של 1.7 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של 12.6 מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה הסבירה את המעבר להפסד תפעולי בהוצאות המכירה עקב הוספת הפעילויות, מהוספת שטחי מכירה ומגידול בהוצאות הפרסום ועליית שכר המינימום.

בתחום של אופנת הבית ירדו ההכנסות ב-5% והסתכמו בכ-88 מיליון שקל. לפי החברה, הירידה נובעת בעיקר מעיתוי חג הפסח, ולמרות הוספת פעילות כיתן. גם בתחום זה עברה החברה להפסד תפעולי, של 1.7 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של 12.6 מיליון שקל.

מנכ"ל קבוצת גולף, אלי מזרוח, ציין כי התוכנית האסטרטגית של החברה מתקדמת בהתאם למצופה. "שוק האופנה בישראל הינו שוק דינמי ותחרותי הניצב בפני אתגרים שונים. אנחנו פועלים להתאים את יישום התוכנית האסטרטגית למצב המשתנה של הסביבה העסקית תוך השקעת משאבים ניהוליים בהמשך השיפור התפעולי של כיתן, עדיקה וטופשופ וחווית הקניה בחנויות הקבוצה", אמר.

מניית גולף בשנה האחרונה

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker