הכנסות קו מנחה נפגעו מהצטמצמות הפעילות בשוק ההון

הכנסות החברה ירדו ב-7% והסתכמו ב-19.5 מיליון שקל ■ באפריל האחרון חילקה החברה דיווידנד של 2 מיליון שקל

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת קו מנחה, שעוסקת באספקת מידע בנושאי שוק ההון ומידע עסקי, רשמה הכנסות של 19.5 מיליון שקל, ירידה של 7% לעומת ההכנסות שלה ברבעון המקביל. החברה נסחרת לפי שווי של כ-91 מיליון שקל, לאחר שאיבדה בחודש האחרון 10%.

בעלת המניות הגדולה בחברה היא חברת יפעת בקרת פרסום של מנכ"ל החברה אבי בגס, אחיו ואביו. 60% ממניות החברה נמצאו בבעלות בעלי עניין, 30% בידי גופים מוסדיים, והשאר בידי הציבור. באפריל האחרון חילקה החברה דיווידנד של 2 מיליון שקל. הרווח הנקי הסתכם ברבעון השני ב-2.245 מיליון שקל, לעומת 2.7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

אבי בגס
אבי בגסצילום: אייל טואג

קו מנחה פועלת במספר מגזרים, כשאחד העיקריים שבהם הוא אספקת פתרונות תוכנה לפעילים בשוק ההון. תחום זה הניב לחברה הכנסות של 6 מיליון שקל, לעומת 7.5 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2014. לפי החברה, הכנסות ממגזר פתרונות תוכנה לשוק ההון ירדו בחודשים האחרונים עקב ירידה בביקושים למערכות המידע כתוצאה מהצטמצמות הגופים המוסדיים הפעילים בשוק ההון והקיצוצים במספר העובדים בגופים אלו.

מגזר נוסף הוא בתחום מדיה ותוכן, מגזר שכולל בין היתר את הפעלת אתרי האינטרנט ביזפורטל, אייס, ותפוז. בתחום זה הסתכמו ההכנסות ב-4.5 מיליון שקל, ירידה של 6.7% לעומת הרבעון המקביל; מגזר מידע עסקי ומקצועי שבמסגרתו מספקת החברה מידע פיננסי בתחומי שכר, דיני עבודה, מיסוי ופנסיה, וכן מידע משפטי. בתחום זה הסתכמו ההכנסות על 7.6 מיליון שקל, ללא שינוי בהשוואה לרבעון השני של 2014; מגזר מידע מגופים ממשלתיים שבמסגרתו מפעילה החברה את מאגר רשם החברות ומערכת רישום מקרקעין (טאבו). גם ההכנסות ממגזר זה לא השתנו והן עמדו על 1.5 מיליון שקל.

מניית קו מנחה בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker