הכנסות קבוצת אשטרום גדלו ב-10% ל-762 מיליון שקל

החברה חידשה באחרונה את פעילותה בניגריה, שהופסקה עקב חילופי השלטון במדינה ושפגעו בהכנסותיה ■ החברה רשמה הוצאות מימון גבוהות, אך החברה רשמה רווח נקי של 12 מיליון שקל

עמרי זרחוביץ'

קבוצת אשטרום רשמה גידול של 10% בהכנסות לכ-762 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל. הכנסות החברה הושפעו לטובה מעלייה של כ-10% במגזר הקבלנות והשתיות בישראל, ומגידול של 9% במגזר התעשיות. כמו כן, ההכנסות הושפעו לשלילה בעיקר כתוצאה מקיטון בהכנסות ממגזר יזמות נדל"ן למגורים בישראל ובמגזר קבלנות ותשתיות בחו"ל.

הכנסות החברה במחצית השנה הראשונה טיפסו ב-2.6% בלבד והסתכמו ב-1.495 מיליארד שקל. אחת הסיבות העיקריות לכך היא חילופי השלטון בניגריה, שהביאו להאטה בפעילות החברה במדינה. אשטרום עידכנה כי פעילותה במדינה חודשה בחודש יולי.

מנכ"ל אשטרום, גיל גירון (מימין), והיו"ר רמי נוסבאום
יו"ר אשטרום, אברהם (רמי) נוסבאוםצילום: ישראל הדרי

החברה עידכנה באחרונה כי היא מנהלת משא ומתן עם ממשלה במדינה באפריקה בקשר עם הקמת פרויקט הכולל תכנון והקמה בהיקף של כ-200 מיליון דולר. זאת, לצורך ביצוע הפרויקט הכולל יחידות מגורים ומבני ציבור, שתקופת ביצוע שלו צפויה להימשך כ-3 שנים.

הרווח התפעולי של אשטרום עלה ברבעון השני בכ-75% והסתכם בכ-68.5 מיליון שקל. שיעור הרווח התפעולי עלה לכ-9%, לעומת שיעור רווח של כ- 5.7% ברבעון המקביל ב-2014. הוצאות המימון נטו של החברה עמדו על 57 מיליון שקל, בהשוואה לכ-36 מיליון שקל ברבעון המקביל. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 12.3 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-3.7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

צבר ההזמנות של החברה עומד על 6.2 מיליארד שקל, לעומת 5.5 מיליארד שקל בסוף 2014. זאת, כתוצאה מעלייה בפעילות בשוק הנדל"ן, הן למגורים והן בשוק שאינו למגורים. "אנו נמצאים בתקופה שבה מסתמנת הבשלה של פרויקטים משמעותיים שהוחל בביצועם, ואנו מעריכים שהדבר יבוא לידי ביטוי בתוצאות העסקיות במהלך הרבעונים הבאים. בנוסף, אנו צופים עלייה בהיקף המכרזים בתחומי הנדל"ן, התשתיות והזכיינות בהם קיים פוטנציאל עסקי עבור הקבוצה", אומר רמי נוסבאום, יו"ר דירקטוריון קבוצת אשטרום.

מניית קבוצת אשטרום בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker