הבינלאומי חתם את הרבעון השני בתשואה על ההון של 7.2%

הרווח הרבעוני ירד ב-21% ל-118 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל אשתקד בו נרשם רווח ממכירת החברת הבת פיבי לונדון

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

הבנק הבינלאומי בניהולה של סמדר ברבר צדיק חתם את הרבעון השני של 2015 ברווח נקי של 118 מיליון שקל, ירידה של 21% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח הרבעוני משקף תשואה שנתית על ההון בשיעור של 7.2%.

הבנק הציג ירידה של 6%  בהכנסות הריבית נטו שהסתכמו ב-513 מיליון שקל. הכנסות הריבית שאינן מריבית ירדו ב-10% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אז רשם הבנק רווח חד פעמי ממכירת החברה הבת פיבי לונדון.

לצד זאת הציג הבנק שיפור בסעיפי ההוצאות התפעוליות והאחרות שירדו ב-6.1% והסתכמו ב-675 מיליון שקל ברבעון. הוצאות השכר ונלוות קטנו ברבעון ב-6.4% והסתכמו ב-410 מיליון שקל.

מנכ"לית הבנק הבינלאומי סמדר ברבר צדיק
סמדר ברבר-צדיק צילום: מוטי מילרוד

האשראי לציבור גדל ב-4.1% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד והסתכם ב-70 מיליארד שקל שקל. פקדונות הציבור גדלו ב-8.8% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד והסתכמו ב-98.6 מיליארד שקל.

יחס הלימות הון הליבה עמד על שיעור של 9.71%. יחס היעילות – שיעור ההוצאות התפעוליות מסך ההכנסות – עמד על 74.8% שיפור קל לעומת 75.9% ברבעון המקביל אשתקד.

סמדר ברבר-צדיק מנכ"ל קבוצת הבינלאומי מסרה הבוקר עם פרסום הדוחות כי "קבוצת הבינלאומי ממשיכה במתווה של צמיחה, שניכר בין היתר בגידול באשראי לפרטיים שהגיע בשנה האחרונה לשיעור של 12.7%,  מגמה שהיא תוצאה של מהלכים אסטרטגיים להרחבת הפעילות ללקוחות פרטיים ומשקי בית. הצמיחה ניכרת גם בהמשך גידול בתיק נכסי הלקוחות שהגיע בשנה האחרונה לשיעור של 8.4%, גידול שמשקף את התמחות הבינלאומי בשוק ההון. 

לצד הצמיחה באים לידי ביטוי גם פירותיו של מהלך התייעלות שניכר  בקיטון בהוצאות. מיזוג חברות הבת - יובנק ופאג"י יצא לדרך והוא יביא לשיפור נוסף  ביעילות תודות לחיסכון בהוצאות ולאפשרויות הצמיחה שהוא פותח בזכות הסרת המגבלות הרגולטוריות שחלו על בנקים אלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום