לאומי קארד: צמיחה של 3.75% בלבד במחזורי הקניות ברבעון

זאת לעומת צמיחה של 7% בכאל וצמיחה של 6% בישראכרט; מנוע הצמיחה המשמעותי של החברה הוא הצמיחה בהיקפי האשראי הצרכני שצמח ב-25%

סיון איזסקו

חברת לאומי קארד חתמה את הרבעון השני של השנה ברווח נקי של 46 מיליון שקל, קיטון של כ- 12% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הירידה ברווח נובעת במיוחד מגידול בהוצאות השכר כתוצאה ממחתימה על הסכם שכר קיבוצי. הרווח של החברה משקף תשואה שנתית על ההון בשיעור של 12%.

החברה הבת של בנק לאומי הציגה קיפאון בשורת ההכנסות מפעילות כרטיסי האשראי - וזאת אף כי מחזור הקניות בכרטיסי החברה צמח ברבעון החולף בכ-3.75%, לעומת הרבעון המקביל אשתקד. ברבעון השני של השנה החברה החלה לסלוק בישראל כרטיסי אשראי של המותג יוניון פיי הסיני אולם קצב החדירה עדיין איטי ובחרה מעריכים כי היקפי הפעילות יהפכו למשמעותיים רק במהלך 2016.

חגי הלר, מנכ"ל לאומי קארד
חגי הלר, מנכ"ל לאומי קארדצילום: רפי דלויה

לאומי קארד הציגה את שיעור צמיחת מחזורי הקניות הנמוך מבין שלושת חברות כרטיסי האשראי. כאל הציגה צמיחה של 7% וישראכרט הציגה צמיחה של 6%. שיעור הצמיחה הנמוך של לאומי קארד נובע בעיקר מחולשתה בתחום הכרטיסים החוץ בנקאיים המונפקים בשיתופי פעולה עם רשתות קמעוניות ומועדוני צרכנות. מחזור הקניות בכרטיסים החוץ בנקאיים של לאומי קארד נותר ללא צמיחה ביחס לרבעון המקביל אשתקד, כך שכל הצמיחה של החברה נשענה ברבעון על מערך הנפקת הכרטיסים בסניפי בנק לאומי – שם לחברה יש בלעדיות בהנפקת הכרטיסים.

בפעילות האשראי הציגה החברה צמיחה של 25% תיק האשראי לציבור ביחס לרבעון המקביל אשתקד וזה הסתכם ב-3.4 מיליארד שקל. למרות הצמיחה המשמעותי בהיקפי האשראי, הכנסות הריבית נטו של החברה צמחו ב-3.2% בלבד – כנגזרת של הפחתת הריבית במשק שהובילה את החברה להפחית את הריבית שהיא גובה בגין האשראי מ-7.6% ברבעון השני של 2014 ל-6.3% ברבעון החולף – הפחתה בשיעור של 17%.

חגי הלר, מנכ"ל לאומי קארד, מסר עם פרסום הדו"חות כי "ברבעון השני הצגנו גידול בהיקף הפעילות העסקית של החברה - במגזרי ההנפקה, הסליקה ובאשראי הצרכני. יחד עם זאת, שורת מהלכים רגולטורים ארוכי טווח לצד גידול בהוצאות השכר והנלוות בהמשך לחתימה על ההסכם הקיבוצי, ממשיכים להשפיע על שורת הרווח".

הלר הוסיף כי "האסטרטגיה שלנו מתמקדת בקידום פלטפורמות תשלום ופתרונות דיגיטליים, ואנו מעריכים שההשקעה שלנו במוצרים אלה תאפשר לנו להגדיל את הרווחיות, תוך מתן הצעות ערך משתלמות ותחרותיות ללקוח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker