עם קופת מזומנים של 2.35 מיליארד שקל: נכסים ובניין רוצה את גזית ישראל

הדו"חות הכספיים מגלים: האיתנות הפיננסית איפשרה לנכסים ובניין להעמיד מסגרת אשראי של 50 מיליון דולר ל-IDBG לטובת הקמת פרויקט Great Wash Park

שלי אפלברג
שלי אפלברג

האם 2.35 מיליארד השקלים שבקופת נכסים ובניין ישמשו אותה לרכישת פעילות הנדל"ן של גזית גלוב בישראל, חברת גזית ישראל? החברה השייכת לקבוצת אי.די.בי ומחזיקה בנכסים בשווי כולל של 14.8 מיליארד שקל, אישרה היום כי היא מעוניינת להתמודד במכרז על רכישת גזית.

האיתנות הפיננסית שהציגה החברה היום בדו"חותיה - הכוללת הון חוזר של 929 מיליון שקל, נדל"ן להשקעה בשווי של 10 מיליארד שקל, גידול של 51% בתזרים המזומנים מפעילות שוטפת ל-142 מיליון שקל והתחייבויות לזמן ארוך בשווי כולל של 8.4 מיליארד שקל - גם איפשרו לחברה להעניק מסגרת אשראי של 50 מיליון דולר לחברה אחרת בקבוצת IDB Group USA, העוסקת בהקמה של פרויקט המסחר והמשרדים Great Wash Park.

סגי איתן, מנכ"ל נכסים ובנייןצילום: ניר קידר

על פי הסכם ההלוואה, IDBG תשתמש בכספים לצורך הענקת בטוחות לגורם הממן את הפרויקט בארה"ב. הריבית בגין ההלוואה תהיה 10%-8% מעל ריבית הליבור עד למועד שבו תילקח בפועל הלוואת הבנייה. לאחר קבלת ההלוואה, תגדל הריבית ב-3%-2%, בהתאם להתקדמות הפרויקט.

נכסים ובניין דיווחה היום כי הרווח הנקי הסתכם ברבעון השני ב-9 מיליון שקל לעומת 22 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עוד מגלים הדו"חות הכספיים כי אכלוס פרויקטים מניבים עזרו לחברה להציג גידול של 8% בהכנסות מהשכרת נכסים ל-200 מיליון שקל. כתוצאה מכך, גדל גם ה-NOI (ההכנסות פחות ההוצאות התפעוליות) ב-7% ל-159 מיליון שקל. גם הכנסותיה מאותם הנכסים גדלו ב-6% ל- 152 מיליון שקל בהשוואה ל-143 מיליון שקל ברבעון המקביל.

נכסים ובניין דיווחה גם על עלייה בשווי ההוגן של הנדל"ן להשקעה מ-131 מיליון שקל ברבעון השני של 2014 ל-157 מיליון שקל ברבעון הנוכחי. כך למשל, שווי מגדל HSBC בניו יורק, שהוערך בשנת 2014 ב-763 מיליון דולר, מוערך כעת ב-766 מיליון דולר. נכסים ובניין, אשר מקבלת מעת לעת הצעות למכירת הבניין, הודיעה כי היא שוקלת למכור 49% מזכויותיה במגדל.

יו"ר החברה, רפי ביסקר אמר היום כי "יתרות הנזילות הגבוהות, יחד עם תזרים יציב וגבוה, מאפשרים לנכסים ובניין להמשיך לבחון עסקות חדשות, כדוגמת רכישת ההחזקות בגזית גלוב ישראל, ובהתאם לאסטרטגיית ההתרחבות וניצול הסינרגיה של הקבוצה בתחומי הנכסים המניבים בארץ ובחו"ל".

סגי איתן, מנכ"ל נכסים ובניין, הוסיפה כי "נכסים ובניין ממשיכה בהשבחת מגדל HSBC בשדרה החמישית במנהטן ולאחרונה הושכרה מחצית הקומה העליונה הנותרת וכיום התפוסה במגדל הינה 100%. ייחודו של המגדל מבחינת איכות, מיקום ושוכרים AAA, בשילוב עם עוצמת השוק במנהטן, הופכים אותו למבוקש. בענף המגורים בישראל - המחצית הראשונה של 2015 ובפרט הרבעון השני התאפיינו בביקושים גבוהים לדירות מגורים.

"נכסים ובניין מכרה במחצית הראשונה 170 דירות לעומת 120 דירות אשתקד, וברבעון השני של 2015, 90 דירות לעומת 40 אשתקד. לנכסים ובניין נכסים מניבים בישראל בשטח של 1.059 מיליון מ״ר בתפוסה של 97%. בנוסף, נמצאים כיום בבנייה 140 אלף מ״ר באזורי ביקוש בארץ אשר יהוו בסיס להמשך הצמיחה הטבעית בתחום פעילות הליבה, הנכסים מניבים. עם אכלוסם במהלך השנה הקרובה, יגדילו שטחים אלו את ההכנסות משכר דירה".

מניית נכסים ובניין בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker