דרור רייך

סרגון נטוורקס, שמניותיה נסחרות הן בנאסד"ק והן בתל אביב, פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2015 שעמדו בסימן חזרה לרווחיות ולתזרים מזומנים חיובי. בתגובה המשקיעים מקפיצים את מניית החברה ב-10%.

התוצאות לא מפתיעות אותי" ציין עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגון בשיחה עם דה מרקר. "אנחנו עובדים על אסטרטגית היעילות שלנו מהרבעון האחרון של שנה שעברה בו רשמנו הפסד של 52 מיליון דולר. אומנם חשבנו שהרווחיות תגיע רק בסוף שנה ולא ברבעון הזה וזה קצת יותר מהר ממה שצפינו"

עירא פלטיצילום: אורה בשן

"השוק מגיב לדברים הללו" מסביר פלטי את הזינוק במנייה "בחרנו באסטרטגיה בת 3 מרכיבים – הראשון הוא קו מוצרים חדיש בעל שיעור רווחיות שלדעת רבים הוא הכי טוב בשוק, השני הוא הפרדה בין לקוחות שמעוניינים במוצר גינרי לבין מוצר איכותי ובכך ויתרנו על 50% מהשוק אך עדין נותרנו עם פוטנציל שוק של 2.5 מיליארד דולר והגורם השלישי הוא להימצא בכל מקום בעולם, הן באנשי מכירות והן בתמיכה, שזה מבדל אותנו מהמתחרים הקטנים".

המומחית ברשתות תמסורת אלחוטית דיווחה על הכנסות של 94.8 מיליון דולר, גידול של 4.8% בהשוואה לרבעון השני של 2014 וגידול של 1.2% בהשוואה לרבעון הראשון של 2015.

שיעור הרווח הגולמי עמד על 28.2% בהשוואה ל-26.3% ברבעון השני של 2014 ו-25.9% ברבעון הראשון של 2015. הרווח תפעולי עמד 5.9 מיליון דולר בהשוואה ל-11.8 מיליון דולר ברבעון השני של 2014, אשר כלל הכנסה חד פעמית של 16.8 מיליון דולר, ובהשוואה ל-600 אלף דולר ברבעון הראשון של 2015.

בשורה התחתונה הרווח הנקי של סרגון עמד על 1.3 מיליון דולר או 2 סנט למניה. זאת בהשוואה לרווח נקי של 8 מיליון דולר או 15 סנט למניה ברבעון השני של 2014 אך הפסד נקי של 7 מיליון דולר או 9 סנט למניה בדילול מלא ברבעון הראשון של 2015.

"סרגון עמדה באבן דרך חשובה ביותר ברבעון השני עם חזרתנו להציג איתנות פיננסית, ובכלל זה רווח יציב ותזרים מזומנים חיובי", אמר עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגון. "חשוב מכך, יש לנו כעת ביטחון רב יותר שנוכל להמשיך מגמה זו של שיפור ברווח. השגת יעדנו הכספיים הראשוניים מוקדם מהצפוי, מעידה על האפקטיביות שביישום האסטרטגיה שלנו, ששמה לה למטרה לייצר ערך מהטכנולוגיה שלנו הנחשבת לטובה מסוגה ומנוכחותנו הגלובאלית בדרך של התמקדות בהזדמנויות עסקיות בעלות ערך גבוה בקרב חברות תקשורת ומפעילי רשתות תקשורת המחפשים את הפתרונות הטובים ביותר. כעת, כשאנו ממשיכים לקדם את האסטרטגיה שלנו ולשפר את דרך הוצאתה אל הפועל, אנו מציבים לחברה יעדי רווחיות חדשים וגבוהים יותר".

מניית סרגון בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker