סלקום עם 40 אלף לקוחות טלוויזיה - אך התחרות בסלולר ממשיכה להכות בה

הכנסות החברה התכווצו ב-10% ברבעון השני של 2015 והרווח הנקי צנח ב-85% ■ החברה מדווחת על 42 אלף לקוחות אינטרנט שעברו אליה במסגרת השוק הסיטונאי

אמיר טייג

בהמשך לדו"חות פרטנר שפורסמו אתמול, מדוות היום סלקום על המשך הרעה בפעילות החברה. הכנסות החברה המשיכו להתכווץ, הרווחיות ירדה מהותית, ונטישת הלקוחות נמשכה. עם זאת, בניגוד לפרטנר, סלקום החליטה להשקיע בכניסה לתחום הקווי - וברבעון הנוכחי היא מציגה נתונים ראשונים של הצלחה. על פי הדיווח של חברת הסלולר, נכון להיום כ-40 אלף משקי בית רוכשים ממנה שירות טלוויזיה וכ-42 אלף רוכשים ממנה שירותי תשתיות אינטרנט מהיר, במסגרת השוק הסיטונאי על תשתיות בזק.

החברה מדווחת כי ברבעון השני של 2015 הסכתמו הכנסותיה בכ-1.04 מיליאד שקל, כ-10.4% פחות מהרבעון המקביל. הרווח התפעולי נחתך בכ-49% והסתכם ברבעון השני בכ-80 מיליון שקל, והרווח התזרימי (EBITDA) ירד ב-31% בהשוואה לרבעון המקביל והסתכם בכ-216 מיליון שקל. בשורת הרווח הנקי רושמת סלקום כ-12 מיליון שקל בלבד, ירידה של 85% לעומת הרבעון המקביל. תזרים המזומנים הפנוי שלה ירד ב-67% והתסכם ברבעון השני של השנה בכ-119 מיליון שקל.

ניר שטרן
ניר שטרן, מנכ"ל סלקוםצילום: עופר וקנין

סלקום המשיכה לאבד מנויים, ונכון לסוף הרבעון יש לה 2.848 מיליון מנויים, כ-37 אלף מנויים פחות מתום הרבעון הראשון של השנה. בדומה לפרטנר, גם סלקום מדווחת על התמתנות בשיעור הנטישה, שעמד ברבעון השני של 2015 על 10.2% לעומת 11.9% ברבעון הקודם. ההכנסה הממוצעת ללקוח עמדה ברבעון השני על רמה של 65.5 שקלים לחודש, רמה זהה לרבעון הקודם, אך נמוכה בכעשרה שקלים לעומת הרבעון המקביל.

מנכ"ל החברה ניר שטרן אמר בתגובה לדו"חות כי "הצלחת סלקום tv ממשיכה במלוא עוצמתה גם ברבעון השני. נכון להיום, אנחנו עם למעלה מ-40, אלף בתי אב שנהנים מהטלויזיה החדשה של ישראל. גם במסגרת רפורמת השוק הסיטונאי החברה חווה הצלחה גדולה עם כ-42 אלף בתי אב שנהנים ממחירים אטרקטיביים ושירות אינטרנט אחוד. הרחבת סל המוצרים הקוויים והשקת הטריפל מייצרות לנו יתרון תחרותי בשוק". עוד ציין שטרן כי "החברה השלימה מהלך נוסף של פרישה מרצון שעלותו החד-פעמית עומדת על כ-25 מיליון שקל ושאת השפעותיו נראה כבר החל מהרבעון השלישי של 2015".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker