מניית אלקטרה צריכה קפצה ב-6% בעקבות דו"ח טוב

למרות הירידה בהכנסות, הציגה אלקטרה מוצרי צריכה שיפור ברווח תפעולי בכל מגזרי הפעילות

מיכאל רוכוורגר

מניית אלקטרה צריכה קפצה אתמול ב–6% והשלימה עלייה של כ–40% מתחילת השנה, בעקבות הדו"חות שפירסמה אתמול החברה. שווי החברה הסתכם בכ–520 מיליון שקל. אלקטרה מוצרי צריכה עוסקת ביבוא, ייצור ושיווק של מוצרי צריכה חשמליים. כמו כן, החברה מפעילה את הרשתות שקם אלקטריק, סנסור, מחסני חשמל, אייס ואוטו דיפו.

אלקטרה מוצרי צריכה, הנמצאת תחת ניהולו של זאב קלימי, האיצה ברבעון השני את תוכנית ההתייעלות שעליה הכריזה בסוף 2014. החברה צימצמה עלויות של פעילויות עסקיות מפסידות בישראל ובחו"ל וסגרה סניפים מפסידים של הפעילות הקמעונית בשקם אלקטריק ובמחסני חשמל; צעדים אלה, לצד העיתוי של חג הפסח שחל אשתקד ברבעון השני, השפיעו על הכנסות החברה שירדו בכ-10% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

למרות הירידה בהכנסות, הציגה אלקטרה מוצרי צריכה שיפור ברווח תפעולי בכל מגזרי הפעילות. הרווח התפעולי ברבעון השני הסתכם בכ-24.8 מיליון שקל — קפיצה של פי 4.3 לעומת הרבעון המקביל אשתקד. את המחצית הראשונה של 2015 סיימה החברה עם רווח תפעולי של כ-37.8 מיליון שקל לעומת הפסד תפעולי של כ-4.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הנקי של החברה הסתכם ברבעון השני בכ-18.4 מיליון שקל לעומת הפסד של כ-1.8 מיליון שקל ברבעון המקביל, והרווח הנקי במחצית השנייה הסתכם בכ-24.6 מיליון שקל לעומת הפסד של כ-5.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

מנית אלקטרה צריכה בשנה החולפת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker