איזי׳ציפ מתאוששת מהנטישה של סיסקו: ההכנסות עלו ב-28%

מניית איזיצ׳יפ מזנקת ב-4% על רקע ההכנסות שגדלו ל-28 מיליון דולר

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בחודש מאי איבדה מניית איזיצ'יפ כ-25% מערכה במסחר על רקע פרסום כי סיסקו  – הלקוחה הגדולה ביותר של החברה מיוקנעם - החליטה להשקיע בפיתוח הדור הבא של המעבדים ולא להשתמש בדור השישי של מעבדי איזיצ'יפ - NPS. סיסקו, הלקוחה הגדולה ביותר של איזיצ'יפ אחראית ל-35% מהרווח הגולמי שלה.

הסיבה לכך נעוצה בכך שאיזיצ'יפ אינה מייצרת את המעבדים בעצמה - אלא מעבירה ללקוח אלגוריתם ונוסחה מדוייקת לייצורו. היעדר עלויות הייצור גורמות לכך שסיסקו לא רק אחראית ל-35% מההכנסות אלה על אחוז דומה משיעורי הרווח הגולמי.

אלי פרוכטר, איזיצ'יפצילום: גיא רביץ'

כעת לפני פתיחת המסחר, חברת איזיציפ פירסמה את דו"חותיה הכספיים לרבעון השני של 2015 והמניה מזנקת ב-4%. החברה דיווחה על עלייה של 28% בהכנסות ל-28.3 מיליון דולר לעומת 22.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. מדובר גם על עלייה של של 5% לעומת הרבעון הקדום שהכנסותיו עמדו על 26.9 מיליון דולר.

בשורה התחתונה דיווחה החברה על רווח נקי של 10.9 מיליון דולר עם רווח של 34 סנט למניה, בדומה לרבעון המקביל ב-2014, אך גבוהה מהרבעון הקודם בו עמד הרווח על 7.5 מיליון דולר שהם רווח של 24 סנט למניה.

"אנחנו מאוד מרוצים מתוצאות הרבעון השניה שלנו״ ציין אלי פרוכטר, מנכ"ל איזיצ'יפ. "גם ההכנסות בששת החודשים הראשונים של השנה רשמו גידול משמעותי בהשוואה למחצית הראשונה של 2014, שלמעשה, לא כולל מכירות לסיסקו ול-ZTE. הכנסות ללקוחות האחרים כמעט הוכפלו את עצמם בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker