סייבר ארק ממשיכה להציג צמיחה חדה - ורוכשת סטארט-אפ ישראלי

הסטארט-אפ הישראלי, סייברטינל, פועל בתחום עיסוקה של סייבר ארק ומעסיק כ-20 עובדים ■ החברה רשמה זינוק של 70% בהכנסות ועקפה את התחזיות ■ המנכ"ל אודי מוקדי: המגזר הממשלתי מתעורר - וזה ישפיע עלינו לטובה

עמרי זרחוביץ'

בחודש שעבר התגלו שתי פריצות למחשבי הממשל הפדרלי בארה"ב שבמהלכן נגנב מידע רגיש הנוגע לכ-15 מיליון עובדי הממשל. בעקבות כך הכריז הממשל על תוכנית מהירה ל-30 יום שבמסגרתה צריכים הארגונים לחזק את יכולות האבטחה שלהם באופן משמעותי. מלבד מספר הנחיות סטנדרטיות יחסית, נכללה גם הנחיה אחת שהתייחסה לחשבונות פריווילגיים – תחום עיסוקה של סייבר ארק הישראלית.

"בהחלט רואים שהמגזר הזה מתעורר וזה השפיע על הפייפליין בתחום שלנו. זה מגזר שלם שחשב שהוא יכול להישאר עם אבטחה מרחבית, אבל עכשיו הוא התעורר", אמר מנכ"ל סייבר ארק, אודי מוקדי ל-TheMarker. "אנחנו מנסים לחנך את השוק כל כך הרבה זמן, ואז זה מופיע בכותרת של הניו יורק טיימס. זה מראה על שינוי תפישה", הוסיף.

סייבר ארק מתמחה בהגנה מפני מתקפות סייבר מתוחכמות ואיומים מתקדמים. מוצרי החברה מציעים יכולות מעקב ומזהים בזמן אמת פעילות בלתי שגרתית של משתמשים במערכת המחשבים הארגונית. מערכת החברה מתמקדת בחשבונות בעלי הרשאות גבוהות והיא מנתחת את הפעילות שלהם וכניסה של משתמשים למקומות ברשת שלא אמורים לעניין אותם, הורדת קבצים בלתי שגרתית ודפוסי פעולה מעוררי חשד - וחוסמת את פעילותם.

הנפקת סייבר ארק בנאסד"ק

העלייה במודעות לגבי פריצות מתקדמות והסכנה בהן כבר איתנו במשך שנה-שנתיים, אך היא הולכת וגוברת בכל פעם שמתבצעת פריצה מתוקשרת לארגון ממשלתי או עסקי. ככל שעולה המודעות, גם גוברת ההבנה כי מערכות הגנה היקפיות כמו הפיירוול של צ'ק פוינט כבר לא מספיקות כדי להגן על הארגון, ויש לנקוט באמצעים נוספים כדי ליצור מערך אבטחה אפקטיבי. עם זאת, ההשקעות במוצרי אבטחה נגד פריצות מתקדמות עדיין מהוות חלק קטן יחסית מכלל ההשקעות בתחום ולפי דו"ח של גרטנר מ-2013, נתח ההשקעה בתחום זה יגדל מ-10% ל-60% בתוך שבע שנים, עד 2020.

סייבר ארק הודיעה גם על רכישה ראשונה מאז שהוקמה, של חברת אבטחה ישראלית בשם סייברטינל (Cybertinel). החברה מונה כ-20 עובדים ופועלת ממודיעין. "אנחנו מאוד שמחים שרכשנו חברה ישראלית. היינו איתם בקשר די הרבה זמן והצוות מאוד מצא חן בעינינו", אמר מוקדי. "יש להם ניסיון צבאי בתחום, ויכולות טובות בתחום של זיהוי התקפות מתקדמות, הם גם מבינים איך תוקפים מתוחכמים תוקפים ובעבר הם סייעו לחברות ביטחוניות לזהות התקפות מתקדמות, גם כאלו שבוצעו על ארגונים שממומנים על ידי ממשלות. אנחנו הולכים להשתמש בטכנולוגיה שלהם כדי לשפר את היכולות שלנו בזיהוי התקפות מתקדמות, אך בשלב מוקדם יותר. זה גם צעד קריטי בקיצור זמן הפיתוח של פתרונות חדשים, והוצאתם לשוק, הוסיף.

לגבי המתחרות העיקריות של סייבר ארק ציין מוקדי את CA ואת חברת דל (Dell), שרכשה לפני מספר שנים חברה בשם קווסט שפועלת בתחום. בשבוע שעבר רכשה CA מתחרה נוספת, קטנה יותר, בשם Xceedium, אבל מוקדי לא מתרגש מאיחוד הכוחות. "לקוחות לא באמת רואים ב-CA מקום לחדשנות", אמר.

סייבר ארק, שהונפקה בספטמבר 2014 לפי שווי של 470 מיליון דולר, נסחרת כיום לפי שווי של 1.87 מיליארד דולר לאחר ירידה של 15% בחודשיים האחרונים. החברה נהנית מהעלייה במודעות ומהגידול בהשקעות, והיא הכתה את התחזיות בעשרות אחוזים ברבעונים האחרונים. גם ברבעון השני של 2015 רשמה החברה זינוק חד בהכנסות, של 70%, והן הסתכמו ב-36.4 מיליון דולר, 4 מיליון דולר מעל תחזיות האנליסטים. הגידול המשמעותי בהכנסות היה ממכירת רשיונות, שההכנסות מהן הוכפלו בהשוואה לרבעון השני של 2014 והגיעו ל-22.3 מיליון דולר. הכנסות אלו מקורן במוצרים שמכרה החברה הן ללקוחות חדשים, והן ללקוחות קיימים שהרחיב את סל המוצרים שלהם, והם מראות על צמיחה עתידית בריאה של החברה. ההכנסות מתחזוקה ומשירותים נוספים גדלו ב-38% והסתכמו ב-14.1 מיליון דולר.

במהלך הרבעון ראתה החברה עלייה בביקושים של יותר מפי שניים במגזר הבריאות ובמגזר האנרגיה והתשתיות. "לפריצה לחברת הביטוח הרפואי אנת'ם היתה השפעה שונה משל פריצות קודמות, כמו לטרגט ולהום דיפו. זאת הפעם הראשונה שראינו כזאת התעוררות גם בתחומים אחרים, כי ארגונים הבינו שגם להם יש מידע אישי על לקוחות", ציין מוקדי.

הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) הסתכם ב-6.6 מיליון דולר או 0.19 דולר למניה, לעומת 2.4 מיליון דולר או 0.09 דולר למניה ברבעון המקביל ב-2014. הסיבה לכך שהגידול ברווח למניה היה מתון יותר הוא שתי הנפקות שביצעה סייבר ארק השנה. בהנפקה האחרונה, שהושלמה ביוני, גייסה החברה 250 מיליון דולר. עם זאת, החברה למניה שהציגה החברה עקף באופן משמעותי את תחזית האנליסטים לרווח למניה של 0.06 דולר.

הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) הסתכם ב-6.6 מיליון דולר או 0.19 דולר למניה, לעומת 2.4 מיליון דולר או 0.09 דולר למניה ברבעון המקביל ב-2014. הסיבה לכך שהגידול ברווח למניה היה מתון יותר הוא שתי הנפקות שביצעה סייבר ארק השנה. בהנפקה האחרונה, שהושלמה ביוני, גייסה החברה 250 מיליון דולר. עם זאת, החברה למניה שהציגה החברה עקף באופן משמעותי את תחזית האנליסטים לרווח למניה של 0.06 דולר.

שיעור הרווחיות התפעולית גדל מ-14.4% ל-18%, וסייע להתמודד עם זינוק של 62% בהוצאות החברה ל-23.7 מיליון דולר. הגידול העיקרי נרשם בהוצאות השיווק שגדלו מ-9.7 מיליון דולר ל-15.5 מיליון דולר ברבעון האחרון. ההוצאות על מחקר ופיתוח גדלו ב-27% והסתכמו ב-4.2 מיליון דולר.

סייבר ארק העלתה את התחזיות השנתיות שלה והיא מצפה להכנסות שנתיות של 147-145 מיליון דולר, שישקפו צמיחה של 42% לעומת 2014. החברה צופה כי הרווח התפעולי המתואם שלה יהיה 30.5-20.8 מיליון דולר, כ-20% מההכנסות, וכן שהרווח הנקי למניה יהיה 0.65-0.62 דולר למניה בדילול מלא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker