פעילות פוטומדקס ממשיכה לדעוך: החברה הפסידה 4.5 מיליון דולר ברבעון

הכנסות החברה ירדו ב-37% לכ-20 מיליון דולר ■ לפני כחודש וחצי את חטיבת המוצרים לטיפול בפסוריאזיס, שהיתה אחד ממנועי הצמיחה העיקריים שלה, כדי לחסל את חובותיה לבנקים

עמרי זרחוביץ'

פעילות חברת פוטומדקס ממשיכה לדעוך: הכנסות החברה ירדו ברבעון השני ב-37% והסתכמו ב-19.9 מיליון דולר. מניית החברה, שנסחרת בת"א ובנאסד"ק לפי שווי של 21 מיליון דולר, מתחזקת היום ב-4.2%, לאחר ירידה של 50% בתוך פחות מחודשיים.

החברה, שמפתחת ומייצרת מכשור לבריאות העור ולאסתטיקה, הפסידה 4.5 מיליון דולר ברבעון השני של 2015, לעומת הפסד נקי מתואם (Non-GAAP) של 2.1 מיליון דולר. ההפסד הנקי החשבונאי (GAAP) הסתכם ב-6.1 מיליון דולר או 0.28 דולר למניה, לעומת הפסד נקי של 7.5 מיליון דולר או 0.40 דולר למניה ברבעון המקביל ב-2014. ההפסד החשבונאי כולל הוצאות של 1.4 מיליון דולר על תגמול מבוסס מניות, הפסד ממכירת פעילות בגובה 2.1 מיליון דולר

לפני כחודש וחצי מכרה פוטומדקס את חטיבת המוצרים לטיפול בפסוריאזיס ב-42.5 מיליון דולר, שהיתה מנוע הצמיחה העיקרי שלה. התמורה מהעסקה איפשרה לפוטומדקס לשלם את יתרת חובה: 40.1 מיליון דולר לקבוצת בנקים בראשות מורגן סטנלי. הבנקים העמידו לפוטומדקס הלוואה של 85 מיליון דולר במאי 2014  לצורך רכישתה של חברת LCA שמפעילה מרכזים רפואיים לתיקון ראייה בלייזר ב-106 מיליון דולר בפברואר 2014.

עסקה זו היתה אחת הסיבות המרכזיות לקשיים הפיננסיים אליה נקלעה פוטומדקס. הלחץ הפיננסי אילץ את פוטומדקס למכור בפברואר 2015 את חברת LCA תמורת 40 מיליון דולר במזומן, כלומר במחיר שנמוך ב-62% ממחיר הרכישה שנה בלבד לאחר מכן.

"עם מכירת החטיבה המוצרים לטיפול בפסוריאזיס וחיסול החובות שלנו לבנקים, אנחנו עוברים להתמקד באתגרים שעומדים בפנינו", אמר מנכ"ל החברה דולב רפאלי, שציין כי מכירה מיוחדת בטלוויזיה הניבה לחברה הכנסות של 3 מיליון דולר מדגיש את היתרונות הקיימים במוצר no!no!  של החברה להסרת שיער.

דולב רפאלי, מנכ"ל פוטומדקסצילום: מתוך אתר החברה
מניית פוטומדקס בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker