הכנסות קורנית דיגיטל צמחו ב-21% לעומת הרבעון הקודם

החברה רשמה רווח נקי מתואם של 2.4 מיליון דולר, לעומת 900 אלף דולר ברבעון הקודם

עמרי זרחוביץ'

יצרנית המדפסות הישראלית קורנית דיגיטל, שהונפקה בנאסד"ק לפני ארבעה חודשים, ממשיכה להציג צמיחה נאה: החברה רשמה הכנסות של 21.3 מיליון דולר ברבעון השני, המשקפות גידול של 21% לעומת הרבעון הראשון, ו-35% בהשוואה לרבעון המקביל. קורנית הונפקה באפריל לפי שווי של 308 מיליון דולר, וזינקה ב-40% כבר ביום המסחר הראשון שלה. היום היא נסחרת לפי שווי של 445 מיליון דולר.

קורנית, שמנוהלת על ידי גבי זליקסון, מייצרת מדפסות להדפסה דיגיטלית על טקסטיל, שיטה שמחליפה את ההדפסה האנלוגית שקיימת כיום בעולם הטקסטיל, ומאפשר ליצרנים לצמצם את זמן הייצור מחודש וחצי־חודשיים לכמה ימים. החברה נהנית משינוי בתפיסה של חברת אופנה רבות לעבור לייצור בכמויות יותר קטנות כדי להיות יותר ייחודיים וכדי להתאים את הבדים שלהן לטרנדים.  ברבעון האחרון החלה החברה למכור גם את מערכת האלגרו, שמאפשרת הדפסה על גלילים והגדילה את שוק היעד של קורנית. החברה מכרה עד כה שלוש מערכות לאותו לקוח.

חברת קורנית דיגיטל בנאסד"ק
חברת קורנית דיגיטל

הרווח הגולמי המתואם (Non-GAAP) של קורנית הסתכם ברבעון השני ב-10.1 מיליון דולר, בהשוואה ל-6.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. שיעור הרווח הגולמי צמח ל-47.6% ברבעון השני, לעומת 46% ברבעון הקודם. החברה הציגה בשנה האחרונה גידול משמעותי בשיעור הרווחיות הגולמית, בעיקר בגלל גידול במכירות הדיו שלה. החברה צופה שיפור ברווחיות הגולמית, ולפי הערכות, היא עשויה להגיע בטווח הארוך ל-60%-58% מההכנסות.

שיפור ברווחיות הגולמית יושג גם באמצעות מעבר למדפסות תעשייתיות, שקצב ההדפסה שלהן גבוה, ובעקבות כך גם הדיו שהן צורכות. ב-2015 90% מההדפסות החדשות שמותקנות בשוק הן תעשייתיות, לעומת 65% ב-2014. מלבד המדפסת שיצאה לשוק במהלך הרבעון השני, קורנית מפתחת מדפסת נוספת שתגדיל את קצב הייצור על חולצות מכ-140 חולצות בשעה ל-250 חולצות. המדפסת, שצפויה לצאת לשוק במהלך 2016, צפויה לעלות יותר מ-800 אלף דולר, והדיו שהיא צורכת עשוי להגיע ל-150 אלף דולר בשנה. לשם השוואה, כיום המדפסת שצורכת הכי הרבה דיו מגיעה לדיו בסכום של 70 אלף דולר בשנה.

דבר נוסף שעשוי לתמוך ברווחיות גולמית משופרת הוא תחום השירותים, למשל, תחזוקה ושדרוגים של תוכנה וחומרה. התחום הזה בקורנית עדיין קטן ולא רווחי, אך החברה מצפה שהעסק הזה יתאזן בחציון הראשון של 2016.

הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) ברבעון הראשון של 2015 הסתכם בכ-2.4 מיליון דולר או 0.07 דולר למניה בדילול מלא, בהשוואה ל-0.9 מיליון דולר או 0.08 דולר למניה בדילול מלא ברבעון הקודם. הסיבה לכך שהרווח למניה ירד למרות הגידול ברווח הכולל היא ההנפקה בנאסד"ק, שהוסיפה כמות משמעותית של מניות.

החברה סיפקה למשקיעים תחזית לרבעון השלישי של 2015 במסגרת שיחת הוועידה שהתקיימה אמש, לפיה סך ההכנסות ינוע בטווח של 25-22 מיליון דולר, ושיעור הרווח התפעולי ינוע בטווח שבין 10.5%-14.5%. ברבעון הנוכחי עמד שיעור הרווחיות התפעולית של 12.9%.

גבי זליגסון, מנכ"ל קורנית דיגיטל: "במבט קדימה לקראת ההזדמנויות העומדות בפנינו, אנו מצפים להמשיך ולהשקיע בצמיחתה העתידית של החברה באמצעות הגדלת מצבת כוח האדם והרחבת התשתית הקיימת, כך שנהיה ממוצבים היטב ונוכל לבצע בצורה אופטימלית את מפת הדרכים של המוצרים, ולהגדיל את נוכחותנו בשוק, תוך הרחבת בסיס הלקוחות שלנו בשווקים קיימים ומתפתחים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker