אורבוטק השאירה את המאבקים בקרן הגידור ION מאחוריה

במקביל לדו"חות הכספיים החזקים דיווחה אורבוטק על הזמנה של 16 מיליון דולר מתאגיד WIN עבור מספר מערכות שיסופקו כבר במחצית השנייה של 2015

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

חברת אורבוטק דיווחה היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני לשנת 2015 שעמדו בסימן שנה לרכישתה של חברת SPTS הבריטית ביולי אשתקד. זאת לאחר מאבק בקרן הגידור ION, שאספה בשנים האחרונות 5% ממניות אורבוטק, ולא היתה מרוצה מביצועי החברה ומנייתה.

הכנסותיה של אורבוטק עלו בכ-67% והסתכמו ב-189 מיליון דולר, בהשוואה ל-113.2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות האורגניות (ללא הרכישה של SPTS) עלו ב-13.5% והסתכמו ב-128.5 מילון דולר. 

אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק

בחלוקה על פי מקורות המכירות הציוד בתחום המעגלים המודפסים (PCB) הסתכמו בכ-65.4 מיליון, הכנסות בתחום הצגים השטוחים (FPD) הסתכמו ב-53.6 מיליון דולר ההכנסות בתחום המוליכים למחצה הסתכמו בכ-60.6 מיליון דולר וההכנסות משירות הלקוחות הסתכמו בכ-54.4 מיליון דולר.

בשורה התחתונה הרווח הנקי (Non-GAAP) צמח ב-118% ל-22.9 מיליון דולר (12.1% מההכנסות) בהשוואה לרווח נקי של 10.5 מיליון (9.3% מההכנסות) ברבעון המקביל אשתקד.

אורבוטק סיימה את הרבעון עם מזומנים בהיקף של 196.3 מיליון דולר מול חוב של 278.5 מיליון דולר. החברה צופה כי הכנסותיה ברבעון הבא יסתכמו ב-190-182 מיליון דולר.

"תוצאות הרבעון השני הן בהתאם לתוכניות ומשקפות את המומנטום החיובי בתעשיות אותן אנחנו משרתים" ציין אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק. "רמת הפעילות בתחום ה- PCB השתפרה כפי שציפינו, ותעשיות ה- FPD המשיכו לשקף מגמות חזקות של ביקוש. מעמדנו המוביל אפשר לנו למנף בהצלחה מגמות חיוביות אלו, ולהשיג צמיחה בהכנסות, עליה ברווחיות ותזרים מזומנים חזק".

לוי גם התייחס לרכישה האחרונה ואמר כי "בקרוב נציין שנה ראשונה לרכישת SPTS, ואנו בהחלט שבעי רצון מהרכישה המוצלחת ומתרומתה למיצובה של אורבוטק כחברה גדולה וצומחת עם פעילות עסקית מגוונת. אנו מצפים להמשיך וליהנות מיתרונות אלה בעתיד".

עסקה של 16 מיליון דולר

במקביל לדו"חות הכספיים דיווחה היום אורבוטק כי קיבלה הזמנה של 16 מיליון דולר מתאגיד WIN סמיקונדקטורס עבור מספר מערכות שיסופקו ללקוח כבר במחצית השנייה של 2015.

WIN הוא המוביל העולמי באספקת רכיבי תקשורת RF המשמשים להעברת מידע וקול בטלפונים חכמים. חברת הבת של אורבוטק SPTS תספק ל-WIN מערכות לאיכול  (ETCH) ושיקוע (DEPOSITION) עבור מפעלו החדש.

מניית אורבוטק בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker