סיליקום פירסמה דו"חות חלשים - ומנסה להרגיע את המשקיעים

החברה פירסמה לפני שבועיים תחזית הכנסות מאכזבת, ונתנה את האות לצניחה במניה ■ ההכנסות בשני הרבעונים האחרונים ירדו ב-3% ■ מנכ"ל החברה שייקה אורבך: אנחנו מאמינים באסטרטגיה של החברה

עמרי זרחוביץ'

שבועיים לאחר שפירסמה תחזית הכנסות מאכזבת והפילה את המניה ב-20%, פירסמה סיליקום את תוצאותיה הכספיות המלאות. הכנסות החברה ירדו ב-4% והסתכמו ב-17.1 מיליון דולר. מניית החברה יורדת היום ב-2.5% נוספים. החברה נסחרת בתל אביב ובנאסד"ק לפי שווי של 780 מיליון שקל. בעל המניות הגדול בחברה הוא זהר זיסאפל שמחזיק ב-20% מהמניות.

סיליקום, שמספקת פתרונות לקישוריות רשתות תקשורת, רשמה רווח תפעולי מתואם (Non-GAAP) של 3.4 מיליון דולר, לעומת 4.25 מיליון דולר ברבעון השני של 2014. שיעור הרווחיות התפעולית ירד מ-23.7% ל-20%. הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-3 מיליון דולר או 0.4 דולר למניה בדילול מלא, לעומת 3.7 מיליון דולר או 0.5 דולר למניה ברבעון השני בשנה שעברה.

זהר זיסאפל, בעל המניות הגדול בסיליקום
זהר זיסאפל, בעל המניות הגדול בסיליקוםצילום: עופר וקנין

החברה מציגה תוצאות לא מרשימות כבר מתחילת השנה, והכנסותיה בשני הרבעונים האחרונים ירדו ב-3% והסתכמו ב-36 מיליון דולר. היא מסבירה את החולשה בתוצאותיה בביקושים נמוכים יותר, ובהתארכות הזמן עד לסגירת עסקות מצד הלקוחות. לפני כשבועיים פירסמה החברה את התחזית שלה לרבעון השלישי, לפיה הכנסותיה יעמדו על 19-18 מיליון דולר.

גם היום המשיכה החברה לנסות להרגיע את המשקיעים, ומנכ"ל החברה שייקה אורבך חזר על דבריו מלפני שבועיים, לפיהם "החברה סבורה כי הרבעון השני יהיה הרף התחתון מבחינת התוצאות השנתיות שלנו". אורבך, שמאמין כי אסטרטגיית החברה תוכיח את עצמה גם בעתיד, הוסיף: "אנחנו צופים שהמוצרים החדשים שלנו, וההזדמנויות לפרויקטים עתידיים שאנחנו רואים בשוק, יחזירו אותנו למסלול צמיחה בעתיד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker